Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:31

KOLEJNY UDANY WEEKEND CZĘSTOCHOWSKICH SPEEDROWERZYSTÓW

foto: BP Lwy Częstochowa
foto: BP Lwy Częstochowa

W minioną sobotę na torze przy ul. Żurawiej w Mikołowie, sołectwie Paniowy rozegrano Indywidualny Puchar Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Par Klubowych Młodzieżowców w okręgu południowym. Natomiast przy ul. Starzyńskiego 10a w Częstochowie odbył się I Speedrowerowy Turniej Oldbojów. We wszystkich trzech turniejach reprezentanci Lwów Unimot świętowali sukcesy.

Nim rozpoczął się turniej w Częstochowie, dotarła informacja o wywalczeniu przez trio Sebastian Paruzel – Mateusz Złotnicki – Mateusz Radomski srebrnych medali w rywalizacji duetów. Lepsi okazali się być tylko świętochłowiczanie. Po krótkiej przerwie rozegrano także turniej indywidualny, a w nim z kompletem punktów triumfował kapitan „biało-zielonych” czyli wspomniany już Sebastian Paruzel. Tym samym po roku przerwy odzyskał on Puchar Młodzieżowców w okręgu południowym.

Tymczasem gdy Lwy Unimot rywalizowały w Mikołowie, na torze przy ul. Starzyńskiego odbył się I Speedrowerowy Turniej Oldbojów. Organizatorem imprezy był Pan Jarosław Lisowski. Do walki o pamiątkowe trofeum stanęło jedenastu zawodników z Nikodemem Mlekiem (juniorem Lwów) oraz szkoleniowcem Tomaszem Pokorskim na czele. Zawody przebiegały zgodnie z przewidywaniami pod dyktando gościnnie startującego Mleka, który tylko przez wykluczenie nie stanął na najwyższym stopniu podium. Wykorzystał to w finale „Pokor”. Pełniący na codzień obowiązki trenera częstochowskiego zespołu tym razem w roli zawodnika na torze radził sobie całkiem dobrze. Rundę zasadniczą zakończył z siedmioma punktami, a w półfinale i finale okazał się być bezkonkurencyjny, pozostawiając w pokonanym polu Kosmowskiego i Piotrowicza.

Natomiast w niedzielę Lwy Unimot pokonały Ludowy Klub Sportowy „Strażak” Mikołów w wyjazdowym meczu Drużynowych Mistrzostw I Ligi i tym samym zostają jedynym niepokonanym w okręgu południowym zespołem.

Sobotnie i niedzielne zawody to kolejny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata. Rozpoczną się one 30 lipca w Poole. Niewykluczone, że przed wyjazdem do Anglii nasi zawodnicy odjadą jeszcze jedno spotkanie z SPR Rybnicka Kuźnia Rybnik w ramach Drużynowych Mistrzostw I Ligi. Póki co obie strony ustalają ewentualny termin tego meczu.

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

dodane przez: Marcin Biś
Foto: Patryk Kowalski
Źródło: BP Lwy Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze