Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:13

Kolejne boisko przy szkole oddane do użytku

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś oddane do użytku zostało kolejne boisko wielofunkcyjne przy szkole. Tym razem z nowego boiska mogą się cieszyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 (ul. Kasztanowa 7/9).

Na oficjalnym otwarciu boiska udział wzięli m.in. przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele, radni dzielnicy Wrzosowiak, czy dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Ponadto swoją obecnością uświetnił złoty medalista olimpijski z Barcelony w pięcioboju nowoczesnym Dariusz Goździak, mistrz olimpijski w piłce nożnej z Monachium Zygmunt Anczok, Jakub Jelonek srebrny medalista pucharu Europy w chodzie sportowym z 2011 roku i dwukrotna finalistka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 1500 metrów z 1992 oraz 1996 roku Małgorzata Rydz.

Dziś w szkole zorganizowana została również wystawa wielokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej (patronat honorowy nad imprezą). W programie poza spotkaniem z wybitnymi sportowcami zaplanowano także m.in. zabawy sportowe, pokaz Straż Pożarnej, prezentacja żużlowa, malowanie twarzy, oraz konkursy i pokazy sportowe.

Budowa boiska obejmowała wykonanie boiska wielofunkcyjnego z nawierzchni syntetycznej poliuretanowej w technologii typu EPDM, o wymiarach 24,1 x 44,0 m, z wyposażeniem w sprzęt sportowy. Boisko zawiera w swym obrysie dwa boiska do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do piłki ręcznej oraz boisko do tenisa ziemnego. Ponadto wykonano ogrodzenie boiska – piłkochwytów o wysokości 6 m. Budowa obejmowała także remont zewnętrznego oświetlenia dozorowego boiska szkolnego, wykonanie odwodnienia boiska za pomocą drenażu francuskiego, wykonanie zagospodarowania terenu – utwardzenie terenu, chodniki, montaż ławek.

Pełną fotorelację możesz zobaczyć na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze