Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:00

JUŻ W SOBOTĘ 8 BIEG CZĘSTOCHOWSKI

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Ponad 1300 uczestników stanie na starcie 8. edycji Biegu Częstochowskiego, który w najbliższą sobotę odbędzie się na ulicach miasta. W rywalizacji wezmą udział zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

W zorganizowanej przez Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani rywalizacji na dystansie dziesięciu kilometrów zmierzą się uczestnicy z całego kraju oraz obcokrajowcy (m.in. z Ukrainy i Kenii).

Początek biegu zaplanowano na godzinę 15.30. Już od 14.30 trasa biegu zostanie wyłączona z ruchu i zabezpieczona przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej, służbę ochrony oraz wolontariuszy.

Zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: III Al. NMP, ul. Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, ul. Klasztorna, ul. Kubiny od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. Ewy, ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do ul. Klasztornej, ul. 7 Kamienic, ul. Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do Al. NMP, ul. Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do Al. NMP, ul. Dąbrowskiego od ul. Jasnogórskiej do pl. Biegańskiego, ul. Nowowiejskiego na całej długości, ul. Śląska na całej długości, ul. Kilińskiego od al. NMP do ul. Jasnogórskiej, ul. Jasnogórska od ul. Kilińskiego do ul. Dąbrowskiego. Ulica 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w ul. Wieluńską przy Pasażu Biskupa Bareły). Ulica Kubiny będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy. Ulica Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy. Z ul. Waszyngtona będzie można wyjechać na ul. Pułaskiego tylko w lewo. Z ul. Jasnogórskiej oraz Racławickiej nie będzie można wyjechać na skrzyżowanie z ul. Dąbrowskiego. Z II al. NMP nie będzie można wyjechać na ul. Kilińskiego. Z ul. Waszyngtona oraz z ul. Focha nie będzie można wyjechać na ul. Śląską. Z ul. Kopernika nie będzie można wyjechać na skrzyżowanie z ul. Nowowiejskiego. Ulica Sobieskiego będzie przejezdna. Północna jezdnia III Al. NMP będzie zamknięta, w godz. 8.00 – 18.30, a południowa jezdnia III Al. NMP będzie zamknięta od godz. 13.00 do 17.30, a wcześniej (w godz. 8.00 – 13.00) będzie obowiązywał tam zakaz zatrzymywania. Zamknięcie pozostałych ulic będzie obowiązywać w godz. 14.30 – 17.30.

Postoje TAXI w III Alei NMP oraz parking przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będą zawieszone.

W ramach 8. Biegu Częstochowskiego rozgrywane będą 6. Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów. 8. Bieg Częstochowski wchodzi również w skład Grand Prix 25-lecia ŚZGiP w biegach masowych.

Przy zapisach 8 i 9 kwietnia obniżono wpisowe do 50 zł. Biuro zawodów czynne będzie w piątek od godziny 16:30 do 20:00, a w sobotę od godz. 10.30, a zapisy do biegu przyjmowane będą do 14.50, w Sali Teatralnej IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza przy Al. NMP 56.

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: Materiały Prasowe UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze