Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:13

Julia Nowicka w siatkarskiej reprezentacji Polski

Julia Nowicka jedna z uczestniczek częstochowskiego, miejskiego projektu ,,Twarze Przyszłości”, realizowanego w związku z trwającym rokiem 800-lecia pierwszej udokumentowanej wzmianki o naszym mieście została powołana do reprezentacji Polski siatkarek na sezon 2020.

Julia Nowicka swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w III klasie szkoły podstawowej. Jej pierwsze osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej to brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej w 2012 roku oraz srebrny i brązowy podczas Halowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w latach 2013 i 2014.

Po ukończeniu częstochowskiego Gimnazjum nr 3 dostała powołanie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku. W latach 2015-2017 reprezentowała Polskę w finałach takich międzynarodowych imprez jak Mistrzostwa Świata Kadetek w Peru, Mistrzostwa Europy Kadetek w Bułgarii, Igrzyska Młodzieży Europy w Gruzji oraz Mistrzostwa Świata Juniorek w Meksyku. Od 2017 roku jest zawodniczką Profesjonalnej Ligi Siatkówki Kobiet.

Przed polską ekipą pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu ,,Szczyrk” – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Zaplanowane zostało na okres między 4 a 25 czerwca. Obok Julii trenować będzie 16 zawodniczek.

Julia Nowicka jest jedną z postaci prezentowanych w ramach miejskiego projektu ,,Twarze Przyszłości”. Złożą się na niego sylwetki osób między 20. a 40. rokiem życia, które swoją działalnością w znaczący sposób wpływają na oblicze miasta – twórców, sportowców, społeczników, animatorów kultury czy osób aktywnych w biznesie. Większość urodziła się w Częstochowie; inni przyjechali do niej i zostali. Są też osoby, które z miasta wyjechały, lecz czują się z nim mocno związane i promują je daleko poza jego granicami.

Poprzez stronę internetową projektu – www.twarze.czestochowa.pl  –można zgłaszać swoje kandydatury do grona ,,Twarzy Przyszłości”. Spośród nich zostanie wybranych 8. Pełne grono liczyć będzie 88 osób – ta liczba ma symbolicznie przypominać o jubileuszu ośmiu stuleci, które upłynęły od pierwszej pisanej wzmianki o Częstochowie.

źródło: UM Częstochowy
[mb]

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze