Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 07:12

Jubileuszowa 25 edycja „Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom” za nami

foto: własne

Tradycyjnie 6. grudnia już po raz dwudziesty piąty Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa zorganizowało imprezę charytatywną „Gwiazdy Sportu i Estrady Dzieciom”.  W tym roku Św. Mikołaj przy asyście częstochowskich gwiazd sportu i estrady rozdał ponad 100 prezentów.

Podczas imprezy, która odbyła się w Klubie Muzycznym „Stacherczak” nie zabrakło gwiazd sportu i estrady wśród zaproszonych gości można było spotkać m.in. Janusza „Yaninę” Iwańskiego, Piotra Gruszkę, Krzysztofa Kołaczyka, czy zawodników, trenerów oraz działaczy CKM Włókniarz, oraz Lwów Częstochowa. Obecni byli również m.in. radny Lewicy Tomasz Blukacz, czy senator Wojciech Konieczny.

Mikołaj organizowany przez Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa była to impreza nieplanowana, niereżyserowana, zawsze spontaniczna, płynąca z serca od samego początku i była to impreza skromna, której nie chcieliśmy upubliczniać. Natomiast po latach dołączali do Nas nowe osoby, które chciały wesprzeć akcję i stało to się wydarzeniem kulturalnym. Jestem szczęśliwy, że mogę wieść prym w tak wspaniałej cudownej imprezie przez 25 lat powiedział prezes SFC Janusz Danek. W jubileuszowym 25 edycji dwóch Św. Mikołajów rozdało 103 paczki, ponadto jeszcze trzydzieści paczek rozdamy w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie, ponieważ są na kwarantannie i nie mogli dzisiaj być tutaj z Nami, ale My o nich pamiętamy i Św. Mikołaj mimo pandemii dotrze do nich stwierdził Janusz Danek.

Dzień 6 grudnia to dzień, na który czekałem cały rok, zawsze przygotowywałem mleko i ciasteczka dla Mikołaja i zawsze wszystko było zjedzone i były super prezenty. Życzę Wam również dzisiaj super prezentów, udanej zabawypowiedział radny Lewicy Tomasz Blukacz Dziękuję Panu Januszowi Dankowi, że przez 25 lat organizuje tak świetną imprezę, gratuluję za wytrwałość, za organizację oraz za to co robisz dla dzieci i dla całej społeczności lokalnejdodał radny Blukacz.

Wielu jest osób dobrej woli, ale Ci, którzy organizują już od 25 lat takie przedsięwzięcie to są ludzie wyjątkowi i bardzo jest mi miło i jestem wręcz dumny, że mogę dzisiaj uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale najważniejsze są dzisiaj dzieci i liczę, że wszyscy będą zadowoleni z prezentówstwierdził senator Wojciech Konieczny

Podczas jubileuszowej 25 edycji nie zabrakło zabaw, konkursów oraz wystąpień artystycznych w wykonaniu m.in. uczniów III Liceum Ogólnokształcące im. dr Wł. Biegańskiego, Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej, czy grupy „Wrzosowianie” z Gminy Poczesna

Obecny był także ten, dla którego zjawili się dzieci, czyli Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze