Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:52

Inauguracja sezonu motocyklowego w Częstochowie

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś (tj. 10.04.) setki fanów jednośladów z całej Polski zjechało się do Częstochowy, aby zainaugurować sezon motocyklowy na Jasnej Górze.

Zjazd organizowany przez Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy rozpoczął się około godziny 11.15 na parkingu przy stadionie „SGP Arena Częstochowa”, gdzie z motocyklistami przywitali się władze miasta i przedstawiciele klubu CKM Włókniarz. Następnie uczestnicy, w eskorcie policji przejechali alejami na Błonie Jasnogórskie, gdzie o godzinie 13.00 odbyła się Msza Święta i poświęcenie motocykli.

ZA TYDZIEŃ DRUGI ZLOT
17. kwietnia już po raz trzynasty odbędzie się Zlot Motocyklowy im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

Tysiące motocyklistów z całej Polski już po raz trzynasty przybędą na Jasną Górę, aby wziąć udział w corocznej mszy świętej, która zostanie odprawiona w samo południe 17. kwietnia. Mszy jak co roku towarzyszyć będzie święcenie motocykli przed rozpoczęciem sezonu.

Uczestnicy zlotu podobnie jak w latach ubiegłych będą zbierać zabawki i maskotki dla dzieci z domów dziecka. Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Pełną fotorelację można zobaczyć na Naszym profilu na Facebook.

autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze