Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:31

Gala ZGM „TBS” z nagrodami dla lokatorów

26 maja w Miejskim Domu Kultury odbył się finał konkursów „Rzetelny Lokator” i „Wspólny dom, wspólna sprawa” zorganizowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS”.

Na oba konkursy napłynęło ponad sto prac, w tym opowiadania i wiersze. W tym roku zadaniem uczestników (zarówno lokatorów mieszkań komunalnych, jak i członków wspólnot mieszkaniowych) było opisanie najpiękniejszego wspomnienia związanego z Częstochową. Uczestnicy musieli zmieścić swoje pomysły w stu słowach i zapewnić, że do składanych tekstów posiadają pełne prawa autorskie. Mieszkańcy wspominali młodość, pierwsze miłości, atmosferę Światowego Dnia Młodzieży, ale także zwykłe, codzienne zdarzenia, które utkwiły im w pamięci. Wielu z nich wykazało się pomysłowością. 12 maja oceny prac podjęła się komisja konkursowa.

Miejska spółka zorganizowała galę, która była okazją nie tylko do nagrodzenia autorów prac nadesłanych na konkurs, ale przypomnienia ostatnich akcji prowadzonych przez ZGM, takich jak Bezpieczna Częstochowa, Elektroniczne Biuro Obsług Klienta, Bezpieczna Kobieta i Czyste Podwórko. O tych działaniach opowiadał prezes ZGM TBS Paweł Konieczny.

Wielki wpływ na to, czy czujemy się szczęśliwy, mają więzi społeczne i dobre relacje sąsiedzkie. Na przykład w kwestii bezpieczeństwa nic i nikt nie zastąpi czujnego sąsiada. Warto dbać o więzi międzyludzkie, w czym pomagają takie spotkania jak dzisiaj, kiedy możemy umocnić znajomości lub zawiązać całkiem nowe – mówił podczas otwarcia gali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując zarządowi i pracownikom ZGM TBS za inicjatywy kierowane do lokatorów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania za udział. Wyróżnienie specjalne Prezesa ZGM TBS otrzymała Janina Niezgoda. Nagrody rzeczowe (sprzęt AGD) przypadły autorom najwyżej ocenionych przez jury prac. Wyróżnienia odebrali: Edyta Zielińska, Ewa Grabna, Elżbieta Piątkiewicz i Zofia Ciszek, a nagrody trafiły do – Grażyny Gurazdy, Alicji Palacz i Łukasza Majby (Rzetelny Lokator 2022) oraz do Grzegorza Napory, Krystyny Zalas i Ewy Wyporskiej (Wspólny dom, wspólna sprawa 2022).

Finał konkursu poprowadzili miejscy radni – Ewa Lewandowska i Dariusz Kapinos, który zakończył się występem zespołu MIG.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze