Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:35

FOTOCZEWA RADZI, GDZIE WYBRAĆ SIĘ PODCZAS DŁUGIEGO WEEKENDU

Fotoczewa
Fotoczewa

Przed nami kolejny długi majowy weekend. Część z Wam zapewne spędzi ten okres przy grillowaniu, inni zaś przed telewizorem, ale warto pamiętać, że w tym czasie w Częstochowie również będzie się działo.

01. MAJA
Pierwszego maja o godzinie 09:00 po raz pierwszy w Częstochowie odbędzie się pełno dystansowy maraton. Maraton wystartuje ze Starego Rynku skąd biegacze udadzą się do Olsztyna, następnie trasa prowadzi do Mstowa i Przeprośną Górkę z metą w Częstochowie. Godzinę później o godzinie 10:00 z placu Daszyńskiego na plac Biegańskiego wyruszy marsz ku przywróceniu województwa częstochowskiego. Następnie o godzinie 12:00 na Placu Pamięci Narodowej rozpocznie się uroczystość obchodów Święta Pracy.

Pierwszego maja przygotowano również atrakcję dla miłośników częstochowskiej industriady. To za sprawą wycieczki po częstochowskich obiektach industrialnych z dr. Juliuszem Sętowskim. Osoby zainteresowane wycieczką muszą zgłosić swoją obecność do soboty 22:00 na adres mailowy: razem.czestochowa@gmail.com.

W tym dniu polecamy również odwiedzić Teatr im. Adama Mickiewicza, w którym to o godzinie 19:00 odbędzie się spektakl pt. „Kredyt”, w której zagra m.in. Piotr Machalica i Piotr Borowski. Ponadto o godzinie 13:00 w Bazylice Jasnogórskiej odbędzie się inauguracja liturgiczna Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” – muzyka ze zbiorów jasnogórskich z udziałem zespołu muzyki dawnej „La Tempesta”.

02. MAJA
W tym dniu polecamy wybrać się na plac Biegańskiego, na którym o godzinie 16:00 będzie można poczuć się jak w XVIII wieku. To za sprawą Stowarzyszenia Garnizon Fortecy Częstochowskiej, które przygotowało dla uczestników pokazową walkę. Jeśli lubisz huk i zapach prochu musisz tam być.

Ten kto nie zdążył wybrać się w niedzielę do teatru na spektakl „Kredyt” będzie mógł go zobaczyć również drugiego maja o godzinie 19:00.

Z kolei w ramach festiwalu „Gaude Mater” w kościele Ewangelicko-Augsburskim o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Coro Italiano per Maestro Łuciuk z okazji 90. urodzin Juliusza Łuciuka.

03. MAJA
W czwartym dniu festiwalu „Gaude Mater” w kościele Seminaryjnym, który mieści się przy ul. św. Barbary 41 o godzenie 16:00 zagra Stanisław Fiałkowski – Gregorian Jazz. Również w tym dniu o godzinie 19:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbędzie się spektakl „Kredyt”.

Ponadto przez cały tydzień na placu Biegańskiego oraz w III al. NMP odbywać będą się targi „Żyj Zdrowo Częstochowo”, na których poza zdrową żywnością będzie można kupić również ekologiczne kosmetyki, czy naturalne materiały używane w budownictwie.

Ci, którzy wolą spędzić długi weekend w otoczeniu zieleni, również nie muszą wyjeżdżać z miasta. Zachęcamy odwiedzić takie miejsca jak Aleję Brzozową, Lasek Aniołowski, Promenadę Niemena, czy Park Lisiniec.

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.
Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze