Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 18:05

E-sklep z abonamentami postojowymi – preferencyjna cena dla mieszkańców Miasta

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że w reakcji na wnioski naszych kierowców, z początkiem roku uruchomiony został sklep internetowy służący do zakupu abonamentów postojowych obowiązujących w częstochowskiej Strefie Płatnego Parkowania.

Opcja ta dostępna jest poprzez specjalną platformę z e-sklepem. Aby skorzystać z tej formy zakupu należy najpierw założyć konto na stronie  <https://esklep.mzd.czest.pl/ https://esklep.mzd.czest.pl/. Po założeniu konta możemy w pełni skorzystać z możliwości e-sklepu i dokonać zakupu wybranego przez nas abonamentu.

Za pośrednictwem e-sklepu Klient może zakupić na wskazany numer rejestracyjny następujące abonamenty:

*       abonament postojowy mieszkańca danego rejonu Strefy Płatnego
Parkowania w Częstochowie(kwartalny) – 90,00 zł
*       abonament postojowy mieszkańca Częstochowy (miesięczny) – 150,00 zł
*       abonament postojowy osoby niepełnosprawnej (kwartalny) – 60,00 zł
*       oraz abonamenty postojowe jednodniowe, tygodniowe i miesięczne
dostępne dla wszystkich, odpowiednia za – 21,00 zł, 100,00 zł, 400,00 zł

Po uruchomieniu esklepu przestała funkcjonować możliwość wykupienia abonamentów poprzez wysłanie stosownego wniosku na adres mailowy.

Jednocześnie warto podkreślić, że zmiana cen abonamentu miesięcznego stawiająca w uprzywilejowanej sytuacji mieszkańców Częstochowy wynika z faktu, że to osoby miejscowe, powinny mieć dostęp do takich zakupów miesięcznych w preferencyjnych cenach. Ponadto jest to jeden z elementów szerszej oferty miejskiej mającej zachęcić osoby funkcjonujące i pracujące w mieście, a mieszkające w jego obrębie tuż za granicami administracyjnymi, do meldowania się w Częstochowie. Ceny jednostkowe biletów dla wszystkich parkujących w strefie pozostały w niezmienionej stawce bez wyjątku.

źródło: MZD Częstochowa

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze