Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 11:30

DZIŚ KOLEJNY WYŚCIG BARTŁOMIEJA MIRECKIEGO W FORMULE RENAUT 2.0 NEC

Foto: BP BM Racing Team
Foto: BP BM Racing Team

Już dziś odbędzie się 4. eliminacja pucharu Formuła Renault 2.0 NEC na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Bartłomiej Mirecki jest przygotowany do rozpoczęcia drugiej połowy sezonu.

Zespół BM Racing Team jest na półmetku debiutanckiego startu w serialu Formula Renault 2.0 NEC. Za nami rundy na włoskiej Monzie, brytyjskim Silverstone oraz austriackim Red Bull Ring. Po trzech eliminacjach Bartłomiej Mirecki znajduje się na 21. miejscu z 33 zgłoszonych kierowców w klasyfikacji generalnej. W punktacji debiutantów uplasował się na 9. pozycji.

Z każdym wyścigiem częstochowski kierowca przyspiesza i pnie się w górę. Pierwszy wyścig we Włoszech ukończył na 25. miejscu. Jednak już w trzeciej rundzie w Austrii dojechał 14., co jest dotychczas najlepszym wynikiem Bartka Mireckiego w tej serii. Wakacyjne testy oraz modyfikacje bolidu powinny zaowocować progresem w drugiej części sezonu.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie zawodnicy cyklu Formula Renault 2.0 NEC wracają do pełnej gotowości, pierwszy wyścig 4. rundy odbędzie się już dziś (tj. 24.07.) na legendarnym obiekcie Spa- Francorchamps. Słynny tor F1, który powstał w 1922 roku, zlokalizowany jest w miejscowości Spaw Belgii w Górach Ardeńskich. To jeden z piękniejszych obiektów wyścigowych znajdujący się w Europie.

Nitka belgijskiego toru liczy 7,004 km i jest najdłuższą w kalendarzu NEC. Składa się z 20 bardzo różnorodnych zakrętów. Charakteryzuje się dużą różnicą wysokości, a zakręt o nazwie Eau Rouge prowadzący pod górę przeszedł do historii motorsportu. Dla każdego kierowcy możliwość rywalizowania na Spa jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Warto także odwiedzić obiekt w celach czysto turystycznych, nie będą państwo zawiedzeni.

Bartłomiej Mirecki i BM Racing Team w trakcie sezonu nie mieli okazji testować bolidu na belgijskim torze, dlatego skorzystają z sesji treningowych przed samymi zawodami. Dwukrotny mistrz Polski Kia Lotos Race jest jednak dobrze przygotowany do zawodów, ponieważ wakacyjną przerwę wykorzystał na testy bolidu.

Wyścigowy weekend Formula Renault 2.0 NEC, w którym bierze udział BM Racing Team, będzie towarzyszyć serii Blancpain Endurance Series. Zawodnicy puchary Renault będą mieli do pokonania dwie sesje treningowe, dwie kwalifikacyjne i dwa wyścigi.

BARTŁOMIEJ MIRECKI: „Jestem dobrze nastawiony do 4. rundy rozgrywanej na torze Spa- Francorchamps. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość rywalizować na jednym z najsłynniejszych obiektów na świecie. O zakręcie Eau Rouge krążą legendy i w końcu będę mógł na własnej skórze przekonać się na czym polega jego magia. Przerwę wakacyjną wykorzystaliśmy z moim zespołem BM Racing Team na testy bolidu na różnych torach. Cały czas uczymy się sprzętu i każdy wyjazd jest bardzo cenny. Pracujemy nad zawieszeniem i aerodynamiką. Ja sam stawiam kolejne kroki w wykorzystywaniu potencjału bolidu. Choć na Spa jeszcze nigdy nie byłem, zdążyłem go dobrze poznać na naszym symulatorze w centrum BM Racing Team. Jazda symulatorem jest bardzo pomocna. Chciałbym w drugiej połowie sezonu jeszcze przyspieszyć i zbliżyć się do czołówki. Mam nadzieję na poprawienie wyniku z Austrii. Zapraszam wszystkich do śledzenia zawodów. Trzymajcie kciuki. Chciałbym podziękować za wsparcie w startach mojemu zespołowi BM Racing Team oraz moim partnerom: SONAX, Zawipol i RTG.”

Wydarzenie możesz komentować na naszym fanpage.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: BP BM Racing Team

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze