Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 10:21

DZIAŁKI PRZY UL. ŚW. BARBARY NA SPRZEDAŻ. POWSTANIE KOLEJNY MARKET ?

foto: Marcin Biś

W lutym częstochowscy radni przegłosowali uchwałę dotyczącą sprzedaży trzech działek przy ul. św. Barbary. Natomiast w minionym tygodniu ogłoszono nieograniczony przetarg na ich sprzedaż. Czy w tym miejscu powstanie kolejny market ? Niestety jest na to duża szansa.

Teren do sprzedaży został podzielony na trzy części, najmniejsza działa ma 0,4397 ha, średnia 0,5395 ha, a największa 1,1179 ha. Łącznie za trzy działki, które zostały wystawione na sprzedaż miasto chce otrzymać ponad 4,7 mln zł.. Działki te są zapewne łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów, ponieważ n znajduje się nieopodal Jasnej Góry oraz Śródmieścia.

Mieszkańcy Częstochowy obawiają się, że w miejscu tym powstanie kolejny sklep wielkopowierzchniowy, w sumie nie ma się co im dziwić, ponieważ zgodnie z uchwałą nr 825/LI/2005 Rady Miasta Częstochowy z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy (ze zm.), teren przeznaczony do sprzedaży jest położona w obrębie terenów oznaczonych symbolem PUH – tereny produkcyjno-usługowo-handlowy co pozwala na budowę marketu w tym miejscu.

Czy w Częstochowie powstanie kolejny market ? O tym dowiemy się niebawem…

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze