Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 17:17

DYSKRYMINACJA PERYFERYJNYCH DZIELNIC ? DZIAŁACZ Z GNASZYNA NAPISAŁ O TYM PIOSENKĘ

Chodnik
Chodnik

W ostatnim czasie w Internecie furorę robi clip poruszający problematykę dzielnic peryferyjnych w Częstochowie.

Autor clip pt. „Częstochowo Zapomniałaś”, który jest coverem kultowej piosenki „Czarownica” zespołu Fanatic chciał w ten sposób poruszyć problematykę dzielnic peryferyjnych, a w szczególności dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza. W clipie „wytknięto” urzędnikom m.in. niefrasobliwość oraz brak inwestycji drogowych, brak odwodnienia (w wyniku czego przy większych opadach deszczu dzielnica jest zalewana), czy brak ciągów dla pieszych.

„Walczę o cywilizację na Gnaszynie i Kawodrzy , miasto totalnie nas olało i robi się centrum i blokowiska a naszą dzielnicę i kilka innych na obrzeżach zostawiono samą sobie. Jedyny budżet jaki mamy to budżet obywatelski” – powiedział Łukasz Wawrzykowski autor i pomysłodawca clipu.
Dodając „Chciałbym by rok 2017 w Częstochowie ogłosić rokiem dzielnicy zapomnianej”.

„Na naszej dzielnicy nic się nie robi ! Nie mamy dróg ani chodników, a o ścieżkach rowerowych możemy pomarzyć. Nie tylko infrastrukturę drogową mamy zaniedbaną, dzieci nie mają placów zabaw, ani boisk” – żali się Pan Michał mieszkaniec z Gnaszyna.

Problem niedoinwestowania nie dotyczy tylko dzielnicy Gnaszyn-Kawodza, ale niemalże wszystkich dzielnic peryferyjnych w Częstochowie. Podobne problemy jak mieszkańcy dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza mają również mieszkańcy Stradomia, Grabówki, czy Dąbia. Niedawno jedna z Naszych czytelniczek prosiła nas o nagłośnienie sprawy ul. Kucelińskiej, ponieważ mimo wielu wysłanych pism przez mieszkańców do urzędników ulica ta od wielu miesięcy nie może doczekać się porządnej nawierzchni.

W związku z licznymi skargami mieszkańców dzielnic peryferyjnych chcieliśmy się dowiedzieć od przedstawicieli MZDiT w Częstochowie, czy w kolejnych latach planowane jest zwiększenie środków na inwestycje drogowe w dzielnicach peryferyjnych w celu wyrównania poziomu infrastruktury z większymi i bardziej reprezentatywnymi dzielnicami – Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie.

Clip „Częstochowo Zapomniałaś” można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wRr49mxsrKw

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia Naszego profilu na Facebook.

[bm]

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze