Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 12:34

Drugi tor speedrowerowy w Częstochowie oficjalnie otwarty

W sobotę 17 lipca odbyło się uroczyste otwarcie drugiego w Częstochowie toru speedrowerowego, który powstał przy ul. Jana Lechonia w dzielnicy Wrzosowiak. Zwiększeniem uroczystości był turniej Best Pair.

W uroczystym otwarciu toru speedrowerowego uczestniczyli m.in prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, radni miasta Tomasz Blukacz i Łukasz Kot, a także radny sejmiku wojewódzkiego Stanisław Gmitruk, wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma, prezes regionalnej rady PKOL Jerzy Raganiewicz, prezes Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa Janusz Danek oraz pomysłodawca inwestycji Marcin Biś.

 

Chciałem bardzo serdecznie pogratulować i podziękować mieszkańcom, którzy zdecydowali o tym, że tą przestrzeń, która do tej pory była słabo zagospodarowaną właśnie w ten sposób zagospodarować. Dzięki zadaniu powstał tor speedrowerowy, boisko do gry w piłkę nożną oraz infrastruktura wokół obiektów, z której mam nadzieję, że będziecie chcieli korzystać, a którą dzisiaj będziemy testować właśnie za sprawą zawodów speedrowerowych – powiedział prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję wnioskodawcy Marcinowi Biś, który zawnioskował wraz z radnym Lewicy Tomaszem Blukaczem, aby zagospodarować tą przestrzeń i aby powstał tor speedrowerowy oraz boisko do gry w piłkę nożną. Ponadto gratuluję i dziękuję prezesowi Januszowi Dankowi bo skoro mieszkańcy wybrali tor speedrowerowy to znaczy, że rośnie popularność speedrowera w Częstochowiedodał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Chciałbym powiedzieć, że ten projekt, czyli budowa toru speedrowerowego oraz boiska do gry w piłkę nożną zdobyła największą liczę głosów w dzielnicy Wrzosowiak za to bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom dzielnicy Wrzosowiak. My jednak działamy dalej, aby na tym terenie móc realizować kolejne inwestycje i już we wrześniu będzie można głosować na nowe propozycje bo wokół nowoczesnego toru speedrowerowego jest jeszcze co zmieniać powiedział radny Lewicy Tomasz Blukacz. Liczę, że z toru speedrowerowego, który dzisiaj oficjalnie otwieramy będą korzystać dzieci i młodzież w każdym wieku bo sam kiedyś byłem zawodnikiem i mając dwanaście lat, gdy rozpocząłem swoją przygodę ze speedrowerem ścigaliśmy się na prowizorycznych torach wokół bloków i tak właśnie powstał speedrower w Częstochowiedodał radny Blukacz.

 

Jest mi niezmiernie miło, że inwestycja , dla której poświęciłem mnóstwo czasu doszła do skutku i dzisiaj możemy świętować oficjalne otwarcie toru speedrowerowego w dzielnicy Wrzosowiak. Warto odnotować, że inwestycja, która powstałą dzięki mieszkańcom to nie tylko tor speedrowerowy ale również boisko do gry w piłkę nożną – powiedział pomysłodawca inwestycji Marcin Biś. Dzielnica Wrzosowiak jak cała Częstochowa zmienia się, zmienia się oczywiście na lepsze, a mieszkańcy sami mogą zdecydować co chcą zrobić w swojej dzielnicy. Dziś otwieramy tor speedrowerowy, a miejmy nadzieję, że niebawem również otworzymy mini park, który ma powstać przy ul. Władysława Orkanadodał Marcin Biś

 

Dzisiaj na Wrzosowiaku jest wielkie święto, na które czekałem wiele lat i kiedy Marcin Biś zadzwonił do mnie z propozycją aby z budżetu obywatelskiego na Wrzosowiaku zrobić tor speedrowerowy to podjąłem temat od razu. Następnie w projekt włączył się również poseł Zdzisław Wolski oraz radny Tomasz Blukacz i Marcin Biś dopiął swego ten tor dzisiaj powstał i jestem z tego powodu bardzo dumny i szczęśliwy – powiedział prezes Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa Janusz Danek. Dzisiejsza impreza, której towarzyszyły sportowe emocje z udziałem władz miasta z panem prezydentem na czele, ale także władz gminy Poczesna i przedstawicieli sejmiku wojewódzkiego świadczy o tym, że speedrower stał się sportem Częstochowydodał prezes Danek.

Jednym z elementów obchodów był bieg pokazowy, w którym to zmierzyli się: prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, radny Lewicy, a jednocześnie były zawodnik Lwów Częstochowa Tomasz Blukacz, prezes SFC Janusz Danek oraz pomysłodawca inwestycji Marcin Biś.

Inwestycja, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego zakładała m.in. budowę toru speedrowerowego z przylegającym parkiem maszyn, całość ogrodzona została siatką na konstrukcji z profili stalowych zamkniętych o wysokości 120cm. Inwestycja obejmowała również budowę mniejszego od istniejącego boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej. Boisko zostało ogrodzone siatką o wysokości 400cm, dla spełnienia równocześnie funkcji piłkochwytu. W ramach inwestycji powstał również chodnik prowadzący do obiektów wybrukowany o szerokości 300cm dla spełnienia wymagań ścieżki pieszo-rowerowej. Natomiast pomiędzy boiskiem a torem powstał placyk, który został wybrukowany i zamontowano ławkami, koszami na śmieci oraz tablicą informacyjną. W ramach inwestycji posadzono również nowe drzewa typu sosna czarna , świerk kłujący odm. Srebrzysta, czy lipa drobnolistna.

BEST PAIRS

Jednym z głównych elementów otwarcia toru speedrowerowego w dzielnicy Wrzosowiak był turniej Best Pairs. Zawody te opierały się na rywalizacji par sponsorskich, a nie typowych drużyn. Rywalizację tą wygrała para Szarży Wrocław (D. Natoński, B. Grabowski), drugie miejsce zajęła drużyna Lwy Avia (T. Włodarczyk, S. Paruzel) a trzecie ekipa BLACKHAWK MLEK TEAM (P. Jamroszczyk, N. Mlek). Miejsca na podium zabrakło dla czwartej pary Lwy Krasnale Częstochowa (B. Pawlik, S. Charbich)

fotorelację z wydarzenia  można zobaczyć tutaj:

foto/źródło: własne

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze