Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:12

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill będzie się działo

foto: własne

Dni Częstochowy, Festiwal Kolorów i Summer Chill to plenerowe atrakcje finału wakacji w Częstochowie. Już w piątek koncerty na Północy, gdzie zagrają m.in. Enej i Blue Cafe, a w niedzielę Festiwal Kolorów w parku Lisiniec.

 Wróciliśmy tego lata do muzycznych prezentacji w cyklu „Aleje tu się dzieje” oraz „Z kulturą na Stary Rynek”, ale przed nami jeszcze plenerowe imprezy na finał wakacji w ramach 31. Dni Częstochowy oraz święta częstochowskiej młodzieży Summer Chill, na które serdecznie zapraszam – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Jestem pewien, że zarówno w czasie święta miasta, jak i tydzień później na imprezie współorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta będzie dużo pozytywnej energii i dobrej zabawy.

– Zależy nam na tym, aby promować fajne miejsca w Częstochowie, dlatego imprezy w sezonie letnim odbywają się zarówno w parku Lisiniec, na Północy, na Starym Rynku, jak i na placu Biegańskiego. Teraz zapraszamy na Dni Częstochowy – niech będzie to nasze wspólne święto – uzupełnia zastępca prezydenta Jarosław Marszałek.

W piątek 25 sierpnia koncerty „Lato na MAXXa” na skwerze za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ z gwiazdami wieczoru, czyli grupami Enej i Blue Cafe, w sobotę (26 sierpnia) prezentacje pojazdów zabytkowych na Promenadzie Niemena oraz koncert na Starym Rynku, w niedzielę 27 sierpnia – Festiwal Kolorów w parku Lisiniec oraz uroczysty koncert w Filharmonii, połączony z wręczaniem nagród w dziedzinie kultury. Tak mniej więcej wygląda „rozkład jazdy” 31. Dni Częstochowy, o którym mówił w czasie spotkania promującego imprezy końca wakacji Robert Jasiak – naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

Julia Gąsiorek ze Stowarzyszenia Festiwal Kolorów zapowiedziała udział w Festiwalu Kolorów m.in. piosenkarza i rapera znanego jako Ronnie Ferrari, a Natalia Socha i Kacper Ciszewski z Młodzieżowej Rady Miasta pochwalili się gwiazdą Summer Chill (1-2 września w parku Lisiniec) – raperem Kinny Zimmer.

Poniżej szersze informacje o imprezach.

PROGRAM DNI CZĘSTOCHOWY 2023

25 sierpnia (piątek)
Plac za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ

16.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach:
– „Najładniejsza działka Rodzinnych Ogródków Działkowych 2023”,
– „Najładniej ukwiecony balkon 2023”,
– wręczenie nagród ROD

„Lato na MAXXa”
17.00 Słońcem Opętani
17.50 Muzyczni Astronauci
19.00 Enej
20.30 Blue Café

26 sierpnia (sobota)

Promenada im. Czesława Niemena
15.00 – Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych – Pokaz Elegancji

Stary Rynek

18.00 – Z Kulturą na Stary Rynek – koncert zespołu Tyka

Klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze
19.00 – Msza Święta w intencji miasta i mieszkańców Częstochowy

27 sierpnia (niedziela)

Park Wypoczynkowy „Lisiniec”
15.00 – Festiwal Kolorów
To cykliczna już m.in. w Częstochowie impreza, której elementem są wyrzuty w górę przez tysiące ludzi kolorów holi, które tworzą wielką barwną chmurę. Uczestnicy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając proszki w powietrze.
Festiwal Kolorów to także strefa food trucków i występy didżejskie. W tym roku muzyczną gwiazdą imprezy będzie Ronnie Ferrari.
Głównym sponsorem tegorocznej imprezy jest firma Mini Melts (lodowe kulki schłodzone ciekłym azotem).

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

18.00 – Wręczenie nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury i wyróżnienia Mecenas Kultury oraz koncert: „Słynne Chóry Operowe” Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum”, Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie.

FESTIWAL SUMMER CHILL 2023

1 i 2 września (w piątek i sobotę) zaplanowano czwartą edycję święta częstochowskiej młodzieży, czyli Festiwal Summer Chill. Impreza na finał wakacji odbędzie się w Parku Wypoczynkowym Lisiniec.
Główną gwiazdą muzyczną, która wystąpi pierwszego dnia będzie Kinny Zimmer. Gościem specjalnym będzie Sarius. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Zaplanowano koncerty na dużej i małej scenie. Festiwalowi będzie towarzyszyła zabawa w wielkim wesołym miasteczku. Nie zabraknie iluminacji świetlnych. Każdy będzie miał możliwość skorzystania z szerokiej oferty gastronomicznej dzięki food truckom z całej Polski.

Summer Chill to impreza, którą młodzi ludzie organizują dla swoich rówieśników. Pomysłodawcą festiwalu jest Młodzieżowa Rada Miasta, która współorganizuje go w tym roku z Częstochowską Organizacją Turystyczną.

W poprzednich edycjach festiwalu występowali tacy wykonawcy jak: WHITE 2115, BEDOES, SOLAR, DJ GROMEE, CLEO, BIAŁAS, ZUI, NOWATOR.

Tegoroczną główną gwiazdą będzie KINNY ZIMMER – polski raper, autor tekstów, który współpracował z grupą SB MAFIJA, KIZO czy Quebonafide. To jedno z hip-hopowych odkryć 2021 roku. Przełomowym momentem jego kariery było dołączenie do akcji SBM Starter oraz kawałek “Rozmazana kreska”, który szybko urósł do rangi hitu, trafiając na 1. miejsce najpopularniejszych utworów w Polsce na Spotify oraz znalazł się na światowej liście Viral 50 w tym samym serwisie streamingowym. Dołączył do SBM Label, a następnie pojawił się utworach powstałych podczas “Hotelu Maffija 2”. Jednym z takich kawałków jest „Lawenda”, która przekroczyła niedawno próg 60 milionów wyświetleń. Kolejnym etapem jego kariery było wydanie “LETNISKA” debiutanckiego krążka, który już w dniu premiery pokrył się złotem, w weekend po wydaniu trafił na listę najlepszych światowych premier, a w pierwszym tygodniu był najczęściej słuchaną polską płytą w Spotify.

SARIUS to częstochowski raper, debiutujący w ramach Asfalt Records. Był naszą Twarzą Przyszłości (w ramach miejskiego projektu z okazji 800-lecia Częstochowy).

foto: własne  [AD]
źródło: UM Częstchowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze