Szukaj

dzisiaj jest 15/04/2024 12:15

Częstochowskie senioralia już wkrótce! Skaldowie, Andrzej Rybiński i Grube Ryby na scenie!

W dniach 3-5 kwietnia miasto Częstochowa stanie się areną niezwykłych wydarzeń muzycznych. Senioralia, coroczna impreza dedykowana seniorom, tym razem zapowiada się wyjątkowo. Na scenie pojawią się legendarne zespoły i artyści, którzy zapewnią niezapomniany czas wszystkim miłośnikom muzyki.

Głównymi gwiazdami tegorocznych senioraliów będą Skaldowie, Andrzej Rybiński oraz zespół Grube Ryby. To właśnie ich występy będą głównymi punktami programu, które z pewnością poruszą serca wszystkich obecnych.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie seniorki i seniorów 5 kwietnia do Hali Sportowej Częstochowa na wieczór, w czasie którego będziemy mieli okazję podziwiać: najpierw Andrzeja Rybińskiego, później „Grube Ryby” symfonicznie a następnie „Skaldów” – zapowiada prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – To będzie wyjątkowy koncertowy dzień, w którym na scenie wystąpi ponad setka artystów, a na koniec wieczoru przewidziano jeszcze tradycyjną potańcówkę z DJ.

Skaldowie, legenda polskiej muzyki lat 60. i 70., znani są z niezapomnianych przebojów takich jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” czy „Prześliczna wiolonczelistka”. Ich koncerty zawsze przyciągają tłumy fanów, gotowych do podziwiania niezrównanego kunsztu muzycznego.

Andrzej Rybiński, wokalista i kompozytor o niepowtarzalnym głosie, również zaprezentuje się na scenie częstochowskich senioraliów. Jego przeboje, takie jak „Nie liczę godzin i lat” czy „Jutro może być za późno”, od lat podbijają serca słuchaczy. Jego koncert zapowiada się jako niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników jego twórczości.

„Grube Ryby” występują wyłącznie charytatywnie, więc ten szczególny koncert odbędzie się w ramach akcji zbiórki na rzecz potrzebującego muzyka z Filharmonii Częstochowskiej, któremu bardzo chcielibyśmy pomóc – mówi zastępca prezydenta miasta Jarosław Marszałek, będący jednocześnie członkiem grupy, tworzonej przez samorządowców, ludzi kultury, urzędników oraz przedstawicieli miejskich spółek.

Bilety na dzień koncertowy można kupić od 4 marca w: Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego (MDK koordynuje organizację imprezy), OPK „Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego, Hali „Polonia” przy ul. Dekabrystów, siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej przy alei NMP, Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej, w Miejskiej Galerii Sztuki przy alei NMP oraz w kasie Filharmonii Częstochowskiej przy ul. Wilsona.

foto: UM Częstochowy
źródło: własne/UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze