Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 21:29

Częstochowskie MPK wzbogaci się w ciągu roku o cztery nowe autobusy elektryczne

foto: UM Częstochowy

Miasto podpisało z firmą Autosan umowę, na mocy której do taboru miejskiego przewoźnika trafią cztery nowe elektryczne autobusy.

O przygotowaniu dostawy w ciągu roku niskopodłogowych autobusów EV typu M12LF  zapewnia Autosan – wyłoniony w postępowaniu przetargowym, który za wyprodukowanie 4 pojazdów wraz z infrastrukturą do ładowania otrzyma blisko 13 mln zł brutto.

Oprócz przestronnego wnętrza, bogatego wyposażenia i zeroemisyjnego napędu, najbardziej charakterystyczny dla zakupionych aut będzie zasięg, jaki osiągają na jednym ładowaniu – ok. 240 km. Zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zapewnienia pasażerom stosownego komfortu jazdy autosany będą wyposażone w klimatyzację, porty USB, WiFi i monitoring, a także dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Zamówienie „elektryków”, będące efektem zdobycia przez miasto środków unijnych (dofinansowanie w wysokości 7,5 mln zł), jest elementem programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” i rozwoju w naszym mieście elektromobilności.

Elektryczne autobusy Autosana od ubiegłego roku kursują już po trasach częstochowskiego MPK.
To efekt realizacji umowy zawartej przez miejską spółkę i Autosan, dotyczącej najmu długoterminowego 15 autobusów SANCITY 12LFE (na zdjęciu obok).
MPK użytkuje także obecnie już 14 autobusów hybrydowych (gazowo-elektrycznych), które przeszły niezbędne technologiczne modyfikacje – 13 krótszych hybryd i jedna przegubowa jeżdżą na wyznaczonych liniach miejskiego przewoźnika.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze