Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:37

Częstochowę i Olsztyn połączy ścieżka rowerowa

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Dziś w Urzędzie Miasta Częstochowy prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk i wójt Olsztyna Tomasz Kucharski podpisali list intencyjny dotyczący planowanej inwestycji połączenia infrastrukturą rowerową miasto Częstochowę z gminą Olsztyn.

W tej chwili rozważane są dwie koncepcje przebiegu brakującego odcinka drogi, która stanowiłaby bezpieczny i wygodny sposób dojazdu rowerem z Częstochowy do Centrum gminy Olsztyn. Jednym z wariantów jest przedłużenie ścieżki rowerowej przez ulicę Legionów. Całkowity koszt inwestycji to ok. 1 mln złotych, z czego miasto Częstochowa na tą inwestycję ma zamiar przeznaczyć ok. 250 tys. zł.

W spotkaniu udział wziął także m.in. dyrektor MZDIT w Częstochowie Mariusz Sikora, który zapowiedział, że nowe ścieżki rowerowe w naszym mieście powstaną m.in. na ul. Rocha, Sobieskiego, czy przedłużonym odcinku ul. Monte Cassino.

Ponadto podczas konferencji prezydent zapowiedział, że trwają prace, aby w naszym mieście powstał system rowerów miejskich.
Tak jak podpisujemy porozumienia, aby łączyć Częstochowę z różnymi okolicznymi miejscowościami, szczególnie zlokalizowanymi na Jurze poprzez ścieżki rowerowe to jeżeliby się udało Nam wypracować taki model, aby ten system rowerów miejskich dotyczył nie tylko miasta Częstochowy, ale również gmin okolicznych – powiedział prezydent.

Pełną fotorelację znajdziecie na naszym fanpage.

Autor Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze