Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:27

Częstochowa Ukrainie – karetka i dary dla Lwowa

foto: UM Częstochowy

Częstochowa przekaże karetkę, sprzęt i materiały medyczne oraz inne dary, pochodzące m.in. ze społecznych zbiórek na rzecz Ukrainy w miejskich szkołach.  

 – W ramach wsparcia Częstochowy dla Ukrainy we wtorek nad ranem na granicę ukraińską wyrusza transport z darami, które przedstawiciele samorządu i naszego pogotowia ratunkowego przekażą regionalnemu centrum ratownictwa medycznego we Lwowie mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Głównym darem jest karetka pogotowia służąca Stacji Pogotowia Ratunkowego w  Częstochowie – najpierw w systemie ratownictwa medycznego, a później jako karetka transportowa. Samochód został sprawdzony, doposażony i technicznie przygotowany. Częstochowskie pogotowie przekaże go z pełnym wyposażeniem ratowniczym, a także sprzętem medycznym i materiałami, które przydadzą się ukraińskim ratownikom, zwłaszcza w obecnym trudnym czasie. Wśród darów jadą m.in. 3 defibrylatory, krzesła kardiologiczne, kombinezony ochronne, radiotelefony, środki opatrunkowe, dezynfekujące czy środki ochrony osobistej dla obsługi karetki. Oprócz karetki za granicę ukraińską pojadą jeszcze 3 auta z darami: dwa wypełnione m.in. paczkami z rzeczami zebranymi w częstochowskich szkołach (IV LO i SP 49), trzecie będzie zawierać także efekty zbiórki zorganizowanej przez związkowców z „Solidarności” wśród pracowników miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Przewodniczący Rady Społecznej Stacji Pogotowia poseł i lekarz Zdzisław Wolski, a także przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Niesmaczny i radny Sebastian Trzeszkowski (ostatni dwaj będą kierowcami – wolontariuszami samochodów jadących w konwoju), dziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację transportu, byli darczyńcami lub w jakikolwiek inny sposób włączają się w Częstochowie w akcję niesienia pomocy Ukrainie lub ukraińskim uchodźcom.

Prezydent Częstochowy zapowiedział organizację kolejnego transportu, który w najbliższych dniach miasto chce skierować do ukraińskich miast współpracujących z Częstochową w ramach Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze