Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:18

Częstochowa otrzymała dofinansowanie na przebudowę ul. Kiedrzyńskiej

Foto : Marcin Biś
Foto : Marcin Biś

Ponad 700-metrowy odcinek ulicy Kiedrzyńskiej zostanie całkowicie przebudowany. Częstochowa otrzyma na ten cel blisko 2,36 mln zł dofinansowania. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło przekazaną przez wojewodę śląskiego listę rankingową projektów drogowych  w ramach drugiej edycji „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Częstochowska inwestycja znalazła się na ósmym miejscu listy rankingowej wniosków związanych z drogami powiatowymi, które uzyskały dofinansowanie.

Zadanie dotyczy całkowitej przebudowy ulicy Kiedrzyńskiej na odcinku ponad 700 metrów (od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do ul. Dekabrystów – wraz ze skrzyżowaniem). W jego ramach ma powstać nowa nawierzchnia o szerokości 6,5 m, a dodatkowo przy skręcie z ul. Kiedrzyńskiej w Dekabrystów zostanie wydzielony prawoskręt (w tym miejscu szerokość ul. Kiedrzyńskiej będzie miała 9,9 m szerokości). Po obu stronach ulicy zostanie ułożony chodnik, a dodatkowo – po stronie zachodniej – szeroka na dwa metry ścieżka rowerowa z asfaltobetonu. Realizacja inwestycji zakłada też budowę zatok przystankowych wraz z wiatami. W obrębie ulicy powstaną również parkingi dla około 70 samochodów.

Szacunkowy koszt inwestycji – jeżeli chodzi o koszty kwalifikowane – to ponad 4,7 mln zł. Dofinansowanie będzie stanowić połowę tej kwoty.

[mb]
źródło: BP UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze