Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 12:11

CS Superliga: Lwy bez swoich liderów podejmą Victorię Poczesna

W najbliższą niedzielę, 12 lipca w ramach IV rundy CS Superligi rozegrane zostaną pierwsze w najwyżej klasie rozgrywkowej derby Ziemi Częstochowskiej.  Lwy Avia Częstochowa na własnym obiekcie zmierzą się z Victorią Poczesna.

Podopieczni Tomasza Pokorskiego w tym sezonie nie są przyzwyczajeni do przegranych, wygrywając wszystkie cztery spotkania co daje im fotel lidera CS Superligi. Sytuacja w tabeli beniaminka z Poczesnej jest zdoła odmienna. Podopieczni Arkadiusz Dudka w meczu z częstochowianami liczą jednak na przełamanie swojej drużyny i na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Sytuację będą mieli o tyle ułatwioną, ponieważ w ekipie spod Jasnej Góry zabraknie Piotra Jamroszczyka oraz Marcina Szymańskiego. Warto również odnotować, że w składzie biało-zielonych wystąpią wyłącznie wychowankowie klubu.

– Mecz  Superligowych Derbów Częstochowskich  w speedrowerze  ! Wiele lat, wiele trudu  oraz wielu społeczników zostało włożone w pionierskie lata tworzenia struktur tego sportu w Naszym mieście. Poczesna – nasza Regionalna orbita  z zaprzyjaźnionej  Gminy Poczesna, postanowiła spróbować swych sił mimo braków kadrowych (czterech zawodników Lwów jeździ w barwach Victorii – red.) w najwyższej klasie ze względów na  Mistrzostwa Żaków, których mają  wysokiej klasy, podobnie jak my młodzików DMP. – powiedział Janusz Danek, prezes Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa – Moim zdaniem ciut za wcześnie na tą rywalizację w najsilniejszej lidze, ale skoro już wystartowali to w niedzielę,  aby nie zniechęcić  tych ambitnych  działaczy oraz zawodników Nasz trener na derby nie powołał Jamro i Martineza. Jedziemy samymi wychowankami. W tabeli jesteśmy na dwóch  biegunach, ale dopóki piłka w grze nie ferujemy wyników, ale mimo wszystko liczę że to my wygramy (śmiech) – dodał Danek.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00, wstęp wolny przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze