Szukaj

dzisiaj jest 23/05/2024 20:32

CS Superliga: Lider kontra wicelider, czyli starcie Lwów ze Śląskiem

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia w ramach V rundy CS Superligi Lwy Avia Częstochowa na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a zmierzą się z MS Śląskiem Świętochłowice.

Obie drużyny bardzo dobrze spisują się w tym sezonie. Podopieczni Tomasza Pokorskiego mają na swoim koncie komplet pięciu zwycięstw, pokonując kolejno:  Drwęcę Kaszczorek, TSŻ Toruń, KS ASEKO Orzeł Gniezno, PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski oraz PKS Victorię Poczesną  Z kolei ekipa ze Świętochłowic  ma na swoim  rozkładzie ULKS Mustang Żołędowo, Victorię Poczesną oraz PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski. Ponadto podopieczni Dawida Basa odnieśli  jedną porażkę z drużyną ASEKO Orzeł Gniezno.

Częstochowianie zapewne będą chcieli zrewanżować  się Śląskowi Świętochłowice za dwie porażki z minionego sezonu. Wprawdzie drugi  mecz obu drużyn w Częstochowie był niezwykle zacięty i ekipa ze Świętochłowic  zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w ostatnim biegu, o tyle w pierwszym meczu rozegranym w Świętochłowicach miejscowi  nie dali żadnych szans ekipie spod Jasnej Góry, wygrywając spotkanie różnicą 22 punktów.

Crème de la crème spotkania będą zapewne pojedynki liderów obu ekip Marcina Szymańskiego z Dawidem Basem. Niemniej emocjonujące będą również pojedynki Tomasza Włodarczyka, którego w tym sezonie nie pokonał żaden rywal z Kamilem Bielicą, który również od początku sezonu prezentuje wysoką formę. Częstochowscy kibice liczą również na dobry występ Damiana Natońskiego, który w poprzednim spotkaniu z Poczesną  zdobył komplet punktów z bonusami i został wybrany zawodnikiem kolejki.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00, wstęp wolny przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze