Szukaj

dzisiaj jest 26/05/2024 08:47

„Charytatywnie dla zwierząt” – finał akcji

Ponad 2 tony karmy, 150 koców, leżanki i inne akcesoria udało się zebrać w czasie akcji „Charytatywnie dla Zwierząt” zorganizowanej w częstochowskich szkołach i przedszkolach oraz wspartej przez sponsorów.

Efekt zbiórki trafi głównie do częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej ale m.in. także do innych tymczasowych domów adopcyjnych.

– W akcję wzięło udział prawie 50 częstochowskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej uczniów włącza się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Akcję wsparły także lokalne firmy oraz częstochowskie MPK – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, dziękując osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w zbiórkę.

– Karma i pomoc rzeczowa trafi w tym roku nie tylko do miejskiego Schroniska, ale także do oddolnych, obywatelskich grup i inicjatyw na rzecz zwierząt – deklarował Jakub Sikora przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy.

Młodzieżowa Rada – obok Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa – była jednym z głównych organizatorów szóstej edycji „Charytatywnie dla Zwierząt”.

W tym roku z zebranych darów – oprócz Schroniska – skorzysta także Fundacja Psia Duszka, Częstośląskie koty do adopcji oraz Przystanek Kot.

Ponadto w akcję włączyły się: Sklep zoologiczny „Ryś”, Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych, Canis e Catus, Centrum Handlowo – Usługowe „Jagiellończycy”, Projectcom, „Magia Szycia” oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A.

Akcję wsparli także przedstawiciele Rady Miasta – Małgorzata Iżyńska – społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w Częstochowie oraz Sebastian Trzeszkowski.

Podsumowanie zbiórki nastąpiło 22 grudnia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, prowadzonym na zlecenie miasta przez częstochowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze