Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 06:50

Centrum Usług Komunalnych informuje o zmianie sposobu odbioru odpadów zielonych

foto: Marcin Biś

Centrum Usług Komunalnych informuje o zmianie sposobu odbioru odpadów zielonych od mieszkańców domów jednorodzinnych.

Od lipca odpady zielone będą odbierane w następujący sposób:

  • Osoby posiadające pojemnik na bioodpady wystawiają dodatkowo 3 worki z odpadami zielonymi zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów ulegających biodegradacji.
  • Osoby, które posiadają pojemnik na popiół – konieczność zgłoszenia odbioru odpadów zielonych z pojemnika na popiół plus maksymalnie 3 worki zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów ulegających biodegradacji w danej dzielnicy.
  • Osoby oczekujące na pojemniki do gromadzenia bioodpadów mogą zgłosić chęć odbioru 5 worków z odpadami zielonymi w terminie zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów ulegających biodegradacji.

Worki z odpadami zielonymi należy wystawić przed posesję w widocznym z ulicy i dostępnym dla firmy odbierającej odpady miejscu, od godziny 6:00 rano w dniu zgodnym z harmonogramem odbioru odpadów biodegradowalnych. Do gromadzenia odpadów zielonych można używać prywatnych worków foliowych lub worków dostępnych w biurze Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, ul. Nowowiejskiego 10/12 po uprzednim umówieniu pod numerem telefonu 34 322 60 37.

Zgłoszenie odbioru odpadów należy kierować na adres zgloszenia@cuk.czestochowa.pl lub telefonicznie 34 322 60 37 minimum 7 dni przed terminem odbioru odpadów biodegradowalnych w danej dzielnicy miasta.

Dodatkowo na terenie miasta zlokalizowanych jest 7 Terenowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Zielonych, gdzie można wyrzucać odpady zielone typu: trawa, liście chwasty, drobne gałęzie.

1. Tysiąclecie: ul. Wały Dwernickiego za punktem zlewnym
ścieków dowożonych
2. Wyczerpy: ul. Ugody 7a
3. Północ: ul. Kutrzeby między nr 32 a garażami
4. Błeszno: ul. Grzybowska – parking ogródków działkowych
5. Wrzosowiak: ul. Cedrowa obok ogródków działkowych Hutnik
6. Mirów: ul. Mirowska pomiędzy Ogródkami Relax i Gwarek
7. Zawodzie: ul. Bystra – obok ogródków działkowych

harmonogram odbioru odpadów biodegradow

źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze