Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 08:13

Boisko typu „Orlik” powstało przy Szkole Podstawowej nr 54

Boisko typu „Orlik”  powstało przy Szkole Podstawowej nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi. Wybudowano je w ramach budżetu obywatelskiego, wraz  z zapleczem za blisko 1,2 mln zł.

Zakres robót przy ul. Kukuczki 30 obejmował budowę boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej wraz z odwodnieniem i wyposażeniem, o wymiarach 30 m x 62 m, w tym pole do gry 26 m x 56 m. Boisko jest wyposażone w stacjonarne bramki do piłki nożnej, przenośne jezdne bramki treningowe, wiaty dla zawodników, tyczki i pachołki treningowe.  Zamontowano też 6-metrowe piłkochwyty, postawiono budynek gospodarczy o konstrukcji stalowej; zbudowano schody terenowe i chodniki z kostki brukowej; ustawiono ławki i kosze na śmieci. Powstało także oświetlenie zewnętrzne boiska.

W ramach inwestycji wyremontowano także zaplecze szatniowo-sanitarne w Szkole Podstawowej nr 54. Remont obejmował wymianę podłóg, wykonanie elementów okładzin ściennych i sufitu, wymianę instalacji – elektrycznej i oświetleniowej, wentylacji, centralnego ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjnej. Prace zrealizowano w łazience z natryskami i wc, dwóch szatniach, dwóch pomieszczeniach dla instruktorów, magazynku oraz korytarzu. Zamontowano nową armaturę sanitarną, szafki ubraniowe z ławeczkami, ustawiono regał i szafę na sprzęt sportowy oraz biurko i krzesła.

Całkowity koszt inwestycji to 1 173 215 zł brutto.

Środki przeznaczone na realizację zadania pochodziły z budżetu miasta – z puli wyznaczonej na realizację budżetu obywatelskiego (w ramach tzw. zadań ogólnomiejskich). Zadanie zyskało akceptację w ubiegłorocznym głosowaniu. Prace wykonawcze zakończyły się we wrześniu br.

Z boiska będzie korzystać społeczność miasta, dzielnicy, uczniowie SP 54 oraz sekcje UKS Ajaks Częstochowa.

W uroczystości otwarcia nowego boiska uczestniczyli m.in prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz miejscy radni.

foto/źródło: UM Częstochowy

[mb]

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze