Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:28

Bezpieczniej na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Bór

Miejski Zarząd Dróg (MZD) w Częstochowie pozytywnie zaopiniował propozycję radnego Lewicy Tomasza Blukacza dotyczącą zmiany cyklu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Bór. Dzięki proponowanym zmianą skrzyżowanie zyskało na bezpieczeństwie, a ruch odbywa się płynniej. Lewy pas w kierunku „Jagiellończyków” mniej się korkuje.

MZD przychylił się do propozycji radnego Blukacza i w programie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bór i al. Niepodległości wydzielone zostały tzw. podfazy. Oznacza to, że zielone światło „zapala się” o kilka sekund wcześniej dla pojazdów jadących al. Niepodległości w stronę Rakowa, niż dla jadących al. Niepodległości w stronę Centrum – ronda im. A. Mickiewicza.

W związku z przebudową al. Wojska Polskiego można zaobserwować zwiększenie natężania ruchu na al. Niepodległości zwłaszcza w kierunku dzielnicy Raków. Głównym powodem takiego stanu jest fakt, iż lewy pas jest blokowany przez pojazdy skręcające w lewo z al. Niepodległości w ul. Bór, dlatego wnioskowałem o zmianę cyklu sygnalizacji świetlej na tym skrzyżowaniu – stwierdził radny Tomasz Blukacz. Proponowana przeze mnie zmiana zwiększyła nie tylko płynność ruchu na al. Niepodległości, ale przede wszystkim zwiększyło się bezpieczeństwo, gdyż do tej pory mnóstwo kierowców skręcających z al. Niepodległości w ul. Bór wymuszała pierwszeństwo, albo pokonywała skrzyżowanie na pomarańczowym, a zdarzało się że na czerwonym świetle. Ponadto zmiana cyklu świateł na skrzyżowaniu spowodował, że autobus linii nr 100 nie jest tak opóźniony jak to miało miejsce przed zmianami. – dodał Blukacz.

foto/źródło: własne

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze