Szukaj

dzisiaj jest 20/05/2024 16:43

Będą kolejne remonty w szkołach. Miasto ogłosiło przetargi na ich realizację

Będą kolejne remonty w częstochowskich szkołach. Miasto ogłosiło przetargi na ich realizację. Tym razem modernizacji poddane zostaną Szkoła Podstawowa nr   9 i 12 oraz w Zespole Szkół Specjalnych nr 23.

Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego obejmie ułożenie pokrycia dachowego z papy, remont kominów, pokrycie daszków oraz montaż obróbki blacharskiej, rynien i instalacji odgromowej. Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, będzie miała na zakończenie tych prac 140 dni od dnia następującego po dniu zawarcia umowy. Czas na składanie swoich ofert potencjalni wykonawcy mają do 6 marca, do godz. 9.

Przebudowa sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Warszawskiej ma objąć usunięcie obecnych posadzek, pieca węglowego, urządzeń i instalacji sanitarnych oraz instalacji elektrycznej i opraw oświetleniowych. Do wyburzenia pójdzie część ścianek działowych. Nowa posadzka będzie zrobiona z płytek gresowych, a okładziny ścienne – z płytek ceramicznych. Sufity będą tynkowane i malowane. Założone zostaną nowe urządzenia sanitarne, instalacja elektryczna i oświetleniowa. Wykonana będzie instalacja wentylacji i nawiewniki okienne. Odnowione sanitariaty będą na nowo wyposażone.

W Zespole Szkół Specjalnych nr 23 przy ul. Legionów do remontu pójdzie sala gimnastyczna. Na liście robót jest cyklinowanie parkietu, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, malowanie ścian i sufitów, wymiana grzejników i elektryki oraz przebudowa rozdzielnicy pomieszczenia. Zarówno w przypadku tego zadania, jak i remontu w Szkole Podstawowej nr 12, realizatorzy tych prac będą mieli na ich sfinalizowanie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Miasto czeka na oferty w obu tych przetargach do 7 marca, do godz. 8.30.

Oferty w przetargach można składać za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, a szczegółowa dokumentacja dotycząca wszystkich tych trzech zadań dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej UM Częstochowy.

foto/źródło: UM Częstochowy

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze