Szukaj

dzisiaj jest 20/06/2024 18:47

Ankieterzy zapukają do drzwi i zapytają o wizję komunikacji

foto: Marcin Biś
foto: Marcin Biś

Od poniedziałku po częstochowskich domach będą chodzić ankieterzy, którzy przeprowadzą badania dotyczące preferencji komunikacyjnej.

Dziś (tj. 15.04.) w tej sprawie w Sali Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli m.in. prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, prezes zarządu Star ITS Tomasz Turczynowicz, czy zastępca dyrektora MZDiT Stanisław Sosnowski.

Zakres badań nie będzie dotyczył wyłącznie budowy linii tramwajowych, czy tras autobusowych. Ankieterzy zadadzą także pytania m.in. o ścieżki rowerowe, punkty przesiadkowe, politykę parkingową, czyli wszystko to co dotyczy komunikacji szeroko rozumianej. Celem ankiety jest również ujawnienie słabej strony obecnego systemu komunikacyjnego, który funkcjonuje w Częstochowie.

W ankiecie, która rozpocznie się 18 kwietnia i trwać będzie do 13 maja udział weźmie 2 tysiące losowo wybranych gospodarstw domowych. Osoba, która nie została wylosowana i nie odwiedzi jej ankieter będzie mogła wyrazić swoją opinię w ankiecie internetowej, która będzie trwała od 01.05. do 31.05.

„Badania są Nam potrzebne do różnych planów strategicznych, które są opracowywane w Naszym mieście do strategii rozwoju oraz również od miejskiego programu rewitalizacji i planu mobilności miejskiej” – powiedział prezydent Matyjaszczyk

Ankieterzy będą odwiedzać gospodarstwa domowe od poniedziałku do piątku od godziny 17:00. Wśród osób, którzy wezmą udział w badaniu przewidziane są nagrody.

Za przeprowadzenie badań oraz ich analizę odpowiada firma Star ITS.
Zleceniodawcami badań jest Urząd Miasta Częstochowy oraz MZDiT Częstochowa.

Pełną fotorelację z wydarzenia znajdziecie na Naszym profilu na Facebook.

Autor: Marcin Biś

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze