Szukaj

dzisiaj jest 29/05/2024 07:07

Absolwenci „Sienkiewicza” świętowali jubileusz szkoły

foto: UM Częstochowy

Absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza mieli niebagatelny powód do spotkania i wspólnego świętowania – ich szkoła liczy sobie 160 lat i z tego tytułu obchodziła jubileusz.

W minioną sobotę w najstarszym częstochowskim liceum odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszono parlamentarzystów, władze miasta, radnych, przedstawicieli kuratorium i nauczycielskich związków, dyrektorów innych liceów oraz nauczycieli-emerytów. Chętni mogli zwiedzić szkolne muzeum, a absolwenci i nauczyciele spotkać się w klasach. Nie zabrakło nawet maturzystów z lat 50.

Wszystkim gościom dedykowany był występ muzyczny uczniów IV LO „Śladami twórczości Henryka Sienkiewicza”. Po części artystycznej nadszedł czas wspomnień. Na korytarzach goście oglądali wystawy fotograficzne, a w salach lekcyjnych czekał na nich specjalnie przygotowany przez uczniów poczęstunek.
Wieczorem część osób wybrała się na Bal Absolwentów.

W godzinach porannych delegacje absolwentów wraz z dyrektor Jadwigą Sipą złożyły kwiaty pod pomnikiem Patrona Szkoły oraz tablicami pamiątkowymi i posągami byłych nauczycieli i absolwentów. Wiązanki kwiatów złożyli również senator Wojciech Konieczny i radna Małgorzata Iżyńska.

Na zdjęciu głównym moment złożenia gratulacji (od lewej): dyrektorka IV LO Jadwiga Sipa, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
LinkedIn

KOMENTARZE

POLECANE ARTYKUŁY

AUTOR ARTYKUŁU

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Najnowsze komentarze