FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Na placu Biegańskiego przybędzie ogródków gastronomicznych

W piątek, 5 maja została podpisana umowa  na dzierżawę dwóch fragmentów placu po stronie północnej. Umowy zawarło Centrum Usług Komunalnych, które z ramienia Miasta zarządza obecnie placem Biegańskiego, natomiast dzierżawcami na dwa sezony letnie zostały częstochowskie firmy –  DMD Events Group oraz Orland.

 Niedawno zapowiadaliśmy zmiany na placu Biegańskiego, dzisiaj robimy pierwszy krok w kierunku bardziej optymalnego wykorzystania placu w sezonie letnim – mówi obecny przy podpisaniu umów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Chcemy, żeby „Biegan” mocniej żył i miał szerszą ofertę dla mieszkańców. Dziękuję firmom, które odpowiedziały na propozycję miasta i spełniły wymogi ustalone po niezbędnych konsultacjach z zespołem ds., estetyki i konserwatorem zabytków. Życzę powodzenia w obecnym i przyszłym sezonie. Liczę, że częstochowianki i częstochowianie, a także goście naszego miasta będą chętnie korzystać z tych nowych przyjaznych miejsc, które będą także etapem zielonych zmian na placu, bo zasadą jest aranżacja zieleni na dwóch ścianach każdej z kawiarenek, a także obecność kwiatów i roślin w ich ogrodzeniu.

Kawiarenkę od strony ulicy Dąbrowskiego otworzy agencja eventowa (pierwsza z wymienionych spółek), którą reprezentowała Monika Sikorska. Obecni byli także wiceprezes RKS Raków Dawid Krzętowski oraz prezes Fundacji „Przyjaciele Rakowa” Marcin Rzeszowski. Z kolei kawiarenkę od strony Kilińskiego uruchomi spółka Orland, którą reprezentował prezes zarządu Jakub Orleański.

Oba podmioty mają doświadczenie w branży gastronomicznej – DMD Events Group prowadzi restaurację Grand Slam na kortach przy ul. 3 Maja oraz salę bankietową „Tango” przy ul. 1 Maja, jest też dostawcą usług cateringowych na dużych obiektach sportowych, natomiast druga spółka prowadzi lokal Restauracja&Pub „Czeski Film”.

Centrum Usług Komunalnych reprezentowali dyrektorka Katarzyna Ślęzak oraz naczelnik działu usług komunalnych Łukasz Kot.

Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli obu firm, instalacja i organizacja ogródków zacznie się niebawem. Zarówno kawiarenka powiązana z restauracją „Czeski Film”, jak i kawiarenka ze sportowym patronatem Rakowa Częstochowa chciałyby otworzyć się dla klientów jeszcze w maju.

foto/źródło: UM Częstochowa