FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Powrót ,,Londyńczyka” z przewodnikiem

W najbliższą sobotę wystartuje pierwszy w tym sezonie kurs piętrowego autobusu turystycznej linii 034. Odjazdy planowane są co godzinę w weekendy w przedziale od godz. 14 do 18. Londyńczykowi została wyznaczona nowa trasa: Ratusz – al. NMP – plac Daszyńskiego – II al. NMP – Racławicka – Nowowiejskiego – Sobieskiego – Pułaskiego – 3 Maja – Wieluńska – Klasztorna – 7 Kamienic – Pułaskiego – III al. NMP – Ratusz.

Przypomnijmy – autobus piętrowy marki Bristol Lodekka (rocznik 1965) przyjechał do Częstochowy na własnych kołach z Holandii w styczniu 2018 roku i został wówczas zakupiony na własność za 300 tys. zł. Pojazd jest częścią floty MPK i służy m.in. do przejazdów turystycznych, ale i do innych przejazdów okolicznościowych i do najmu komercyjnego. Jest na bieżąco serwisowany i konserwowany – także wtedy, gdy przymusowo (z uwagi na obostrzenia sanitarne) nie mógł być w pełni wykorzystywany. Mimo iż pojazd ma rodowód londyński to po prawej stronie zamontowane są drzwi ułatwiające przepływ pasażerów (dzięki temu można korzystać z istniejącej infrastruktury przystankowej). Piętrus pomieści 54 osoby.

Bilety na 45-minutową przejażdżkę zabytkowym autobusem będą w cenie 10 zł dla dzieci i młodzieży, 20 zł dla dorosłych lub według ulgi akceptowanej przez częstochowskie MPK.
Pamiątkowe bilety można nabyć w siedzibie Częstochowskiej Organizacji Turystycznej lub bezpośrednio u kierowcy

Na miejskiej stronie opublikowaliśmy również listę atrakcji, które w tym sezonie pasażerowie poznają podczas przejazdu londyńczykiem.

foto/źródło: UM Częstochowy