FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Nowy prezes Rakowa z wizytą u prezydenta Częstochowy

Nowy prezes Rakowa Częstochowy Piotr Obidziński spotkał się prezydentem miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Rozmowa dotyczyła finiszu rozgrywek Ekstraklasy oraz dalszej współpracy między miastem a klubem.

Raków Częstochowa – aktualny piłkarski wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski jest liderem Ekstraklasy i ma dziewięć punktów przewagi nad Legią Warszawa, a osiemnaście i więcej – odpowiednio nad Lechem, Pogonią , Wartą i Widzewem. Klub ma wielkie szanse na pierwszy w historii tytuł mistrza Polski, rozstrzygną o tym najbliższe mecze, w tym wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa, które odbędzie się 1 kwietnia. Raków pozostaje też w grze o kolejny Puchar Polski – przed nim półfinałowy mecz z Górnikiem Łęczna (5 kwietnia).

Tematem spotkania między prezydentem Częstochowy a prezesem – oprócz sytuacji klubu – były też kolejne etapy rozbudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków przy ul. Limanowskiego, który od blisko roku jest w zarządzie RKS Raków.
Przypomnijmy, że miasto złożyło do ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu uzgodniony z klubem wniosek dotyczący realizacji II etapu rozbudowy stadionu Rakowa i czeka na uruchomienie programu przez Ministerstwo Sportu. Projekt dotyczy rozbudowy infrastruktury MSP Raków, w tym m.in. wykonania nowych podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, rozbudowy parterowego budynku klubowego o kolejną kondygnację, poprawy standardu budynków szkoleniowych oraz realizacji zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego. Projekt ma kosztować 16 mln zł. Miasto wnioskuje o ministerialne dofinansowanie w wysokości 9 mln zł, a przygotowany wkład miasta to 7 mln zł.
W czasie czwartkowego spotkania rozważane były także możliwości i perspektywy realizacji kolejnych etapów rozbudowy MSP Raków.

Oprócz Piotra Obidzińskiego, który w lutym br. zastąpił na stanowisku prezesa Rakowa Adama Krawczaka, w spotkaniu uczestniczyli także: przewodniczący Rady Nadzorczej RKS Raków Wojciech Cygan oraz naczelnik Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Robert Jasiak.

foto/źródło: UM Częstochowy