FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 14

Termomodernizacja w Miejskim Przedszkolu nr 14 przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to niejedyny przetarg jaki ogłosił częstochowski magistrat. Miasto czeka też na wykonawców wymiany instalacji centralnego ogrzewania w dwóch innych przedszkolach – 20 i 37 – oraz w Szkole Podstawowej nr 38. Przed tą ostatnią placówką także pewna inwestycja na zewnątrz budynku.

Miejskim Przedszkolu nr 14 przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego inwestycja obejmie wymianę drzwi zewnętrznych i okien piwnicznych, remont podestów i schodów zewnętrznych, wykonanie nowych obróbek blacharskich, nowych parapetów i daszków nad wejściami. Zadaszenie nad wejściem głównym będzie wyremontowane. Remont przejdzie też taras z kostki brukowej. Będą nowe balustrady tarasu i schodów zewnętrznych. Co do samego docieplenia – budynek zostanie docieplony styropianem, a jego stropodach – styropapą, z nowym pokryciem z papy termozgrzewalnej. Powstanie też nowa instalacja odgromowa.  Dzisiejsze termomodernizacje uzupełniane są montażem budek lęgowych, po konsultacji z ornitologiem – i tak będzie także w przypadku inwestycji w MP nr 14. Na oferty w przetargu na te roboty miasto czeka do 10 marca, do godz. 9.

Instalacje centralnego ogrzewania pójdą do wymiany w trzech placówkach – w Miejskim Przedszkolu nr 20 przy ul. Wierzbowej, Miejskim Przedszkolu nr 37 przy ul. Sportowej oraz Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. gen. Władysława Sikorskiego. Po zdemontowaniu żeliwnych grzejników zostaną tam zainstalowane nowe – płytowe, stalowe z zaworami termostatycznymi. Z rur stalowych będzie też zrobiona cała nowa instalacja. Firmy mogą składać swoje oferty na wykonanie tych prac do 9 marca, do godz. 9.

Szkole Podstawowej nr 38 jest jeszcze jedno zadanie do wykonania, ale już na zewnątrz budynku – chodzi o wykonanie odwodnienia tamtejszego boiska i bieżni oraz pompowni wód opadowych. Do 9 marca, do godz. 8.30, miasto czeka na oferty firm-wykonawców zainteresowanych realizacją tej inwestycji, łączącej roboty w zakresie wykonania rurociągu z pracami elektrycznymi.

Szczegółowe informacje dla firm zainteresowanych złożeniem swoich ofert na przetargi dotyczące tych zadań czekają w Biuletynie Informacji Publicznej UM w zakładce ,,Zamówienia publiczne”.

foto/źródło: UM Częstochowy