FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

Poli i Tech – nowi studenci Politechniki Częstochowskiej

Sokoły, Sowy, Myszki, Roboty stanęły w szranki konkursu na maskotkę będącą symbolem Politechniki Częstochowskiej. Dział Promocji uczelni zorganizował Ogólnopolski Konkurs, którego celem było jego zaprojektowanie. Na konkurs spłynęło 19 prac z całej Polski.Do ścisłego finału komisja konkursowa składająca się po jednym reprezentancie każdego wydziału Politechniki Częstochowskiej oraz Działu Promocji wybrała cztery prace.

Klaudia Wiśniewska studentka III roku Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej została zwyciężczynią konkursu. O wyborze projektu zdecydowało kilka czynników: nawiązanie do flagowego projektu Politechniki Częstochowskiej czyli Łazika Marsjańskiego, do wydziałów i kierunków uczelni oraz barw nowej wizualizacji uczelni.

Maskotka – Symbol Politechniki to od teraz nowoczesny robot w dwóch wersjach: damskiej o imieniu Poli i męskiej o imieniu Tech. Zobaczyć je i dotknąć będzie można już pod koniec roku. Poli i Tech to nowi studenci Politechniki Częstochowskiej.

Od października zeszłego roku trwa zmiana wizerunku i wizualizacji Politechniki Częstochowskiej. Władze chcą pokazać uczelnię nowoczesną, posiadającą wydziały i kierunki, po ukończeniu których łatwo znaleźć pracę, przyjazną studentom zagranicznym i z Polski, z niepełnosprawnościami.

foto/źródło: Politechnika Częstochowska