FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Targi EXPO w Częstochowie

W czwartek, 26 maja  rozpoczęły się Targi EXPO w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej natomiast  Wystawę Pojazdów Ekologicznych  można zobaczyć na placu przy al. Armii Krajowej 19. Organizatorami obu wydarzeń są: ZGM TBS w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską oraz częstochowskim oddziałem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze trendy w budownictwie, współczesne kierunki architektury miejskiej, rozwiązania smart oraz innowacyjne produkty dostępne miedzy innymi dla zarządzających nieruchomościami, takie jak choćby System Indywidualnej Segregacji Odpadów, który umożliwia wprowadzenie metody rozliczania mieszkańców za odbiór odpadów na postawie ich konkretnej masy i rodzaju w sposób indywidualny.

– Targi są okazją do pokazania mieszkańcom nie tylko innowacji z zakresu modnego dziś SMART CITY, ale też samych firm, które prezentują ogromny potencjał, pomysły i stale się rozwijają. To także doskonała możliwość promocji lokalnego biznesu – mówi Paweł Konieczny, prezes zarządu, dyrektor naczelny ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

Targi są efektem długofalowej współpracy ZGM TBS z Politechniką Częstochowską i po raz pierwszy towarzyszyć będą konferencji naukowej Forum Społeczna odpowiedzialność zarządcy nieruchomości w koncepcji SMART CITY „Science 2 Business”.

 Uczelnia w swojej szeroko pojętej działalności musi uwzględniać całe otoczenie, otwierać się na różne możliwości, w tym na możliwość współpracy nauki z biznesem. Efektem takiego współdziałania są w szczególności innowacje i usługi społeczne, a także produkty, które potem trafiają na rynek  – dodaje dr Michał Dziadkiewicz z Politechniki Częstochowskiej.

Podczas targów swoje stoiska pokażą znane i cenione firmy m.in.: T ∙ Master, BNP Paribas, HURTEX, FARGO, VISBUD, FONEX, ELEKTRO – BUD PRO, HG Hava, Schӧck, SELENA, AUSTROTHERM, UNIBUD, Alfanet, BAUTER, Firma Usługowa GAWŁOWSKI. Targom towarzyszyć będzie wystawa pojazdów ekologicznych „Eko Moto”, podczas której zaprezentowane zostaną samochody hybrydowe i elektryczne. Wydarzenie potrwa do 27 maja br.

foto/źródło: UM Częstochowa