FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Ul. Złotą pojedzie komunikacja miejska ? Jest na to duża szansa

foto własne

Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu przebudowy ul. Złotej na odcinku od ulicy Legionów do ulicy Mirowskiej zostanie skierowany tam publiczny transport zbiorowy. O takie rozwiązanie w tej części miasta wnioskowała radna Lewicy Małgorzata Iżyńska.

Biuro Inżyniera Ruchu potwierdza, że na ul. Złotej pomiędzy ul. Mirowską a ul. Legionów planowane jest uruchomienie linii autobusowej MPK w Częstochowie. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem komunikacyjnym dla ul. Złotej jest skierowanie nią linii nr 21, która otrzymałaby trasę OLSZTYŃSKA – Żużlowa – Złota – Mirowska – Plac Daszyńskiego – …. – DŹBÓW KSSE SKORKI.

Jak informuje BIR rozwiązanie to jest rekomendowane z uwagi na racjonalny dobór podaży do potencjalnego popytu ze strony mieszkańców ul. Złotej oraz utrzymania w przybliżeniu podobnych godzin kursów na linii nr 21, co obecnie. Jako rozwiązanie alternatywne, brane jest pod uwagę skierowanie ulicą Złotą linii nr 27 (zamiast 21). Ostateczne decyzje w przedmiotowej sprawie zostaną podjęte przed zakończeniem inwestycji.

Niebawem po generalnym remoncie wróci do użytku ul. Złota. Zanim to jednak nastąpi jest chwila, aby przemyśleć wprowadzenie tam komunikacji miejskiej. Z tego powodu jeszcze w kwietniu zwróciłam się do Prezydenta miasta, aby Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie skierowało tam transport. Można przez ul. Złotą uruchomić jeden z busów niedawno zakupionego taboru co jest świetnym pomysłem omawianym kilka lat temu, który teraz znalazł zastosowanie przy dzisiejszym natężeniu pasażerskim, lub zmianę trasy autobusu nr 26mówi radna miasta Małgorzata Iżyńska. I dodaje, że takie rozwiązanie bardzo ułatwiłoby codzienne życie mieszkańców Zawodzia.

Przypomnijmy, że koszt całości przedsięwzięcia to ponad 8,5 mln złotych, z czego miasto uzyskało ponad 5 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakres całości prac na  obejmuje przede wszystkim gruntowną jej przebudowę, wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodników, budowę odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej oraz instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego.

źródło: własne