FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

VI Częstochowski Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”

Od 13 do 14 maja potrwa VI Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”. W programie m.in. prelekcje, wystawy fotograficzne czy projekcja filmowa. Gościem specjalnym będzie Mirosław Hermaszewski. Wstęp bezpłatny. Celem zainicjowanego w 2014 roku częstochowskiego Festiwalu Podróżniczego ,,Za Horyzontem” jest propagowanie wiedzy o innych kulturach, narodach, przyrodzie oraz szeroko pojęte poznawanie świata.

Festiwal odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68. Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 maja o godz. 16.00 od prelekcji „Autostopem po Etiopii” Marcina Psiuka. Następnie Janusz Jadczyk opowie o indonezyjskiej wyspie Sulavesi, a Małgorzata Iżyńska o swojej wyprawie na Kilimandżaro. Na koniec Kuba Bociąga zaprezentuje swoją książkę podróżniczą.

Drugi dzień od opowieści o Los Angeles rozpocznie Bartłomiej Osumek. Następnie z uczestniczkami i uczestnikami festiwalu spotka się Paweł Pabian, miłośnik gór, rekordzista szybkości pieszego pokonania drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce – Niebieskiego Szlaku Karpackiego o długości 450 km w czasie 164 godzin oraz szybkości w zdobyciu Korony Polski w wersji bez wsparcia (28 szczytów w 110 godzin i 50 minut) i jako pierwszy człowiek w historii – Diademu Polskich Gór (80 szczytów w 300 godzin). Gościem specjalnym festiwalu będzie Mirosław Hermaszewski – pierwszy Polak w kosmosie.

Na zakończenie obu dni odbędą się projekcje filmowe – w piątek  ,,Kraina miodu”, w sobotę „Epicentrum”.

Festiwalowi będą towarzyszyć wystawy fotograficzne: Sławomira Jodłowskiego i uczestników zajęć fotograficznych MDK.

foto/źródło: UM Częstochowy