FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Częstochowscy policjanci skutecznie tropią poszukiwanych

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości nie ustają w zatrzymywaniu przestępców. W ciągu zaledwie 3 dni w Częstochowie zatrzymali 3 poszukiwanych listami gończymi. Zatrzymani trafili już do aresztu.

Kryminalni z referatu poszukiwań i identyfikacji osób z Częstochowy codziennie wnikliwie analizują każdą sprawę poszukiwawczą, by ustalić miejsce przebywania przestępców, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Na początku maja w Częstochowie zatrzymali 3 mężczyzn poszukiwanych listami gończymi.
W centrum miasta zatrzymali 49-latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwo skarbowe, gdy spacerował z psem. Mężczyzna na 20 dni trafił do aresztu.
W dzielnicy Podjasnogórskiej w wyniku przeprowadzonej obserwacji w ręce „poszukiwaczy” wpadł 61-latek, ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości za oszustwo. Najbliższe pół roku spędzi teraz w więzieniu.
Do kolejnego zatrzymania doszło w dzielnicy Tysiąclecie. Kryminalni zatrzymali tam 61-letniego mężczyznę, który przyjechał w odwiedziny do bliskich. Był poszukiwany listem gończym za rozpijanie małoletniego. Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu.

foto/źródło: KMP w Częstochowie