FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi – okazja, aby zachęcać do proekologicznych postaw oraz budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Obchodzone od ponad 50 lat święto jest okazją do zastanowienia się nad aktualną sytuacją planety, a jego organizacji towarzyszą liczne akcje ekologiczne. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie. Co roku akcja dotyczy innego problemu związanego ze środowiskiem i ekologią. Tegoroczne hasło przewodnie  – Zainwestuj w naszą planetę – ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli.

Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do włączenia się w tegoroczne obchody przede wszystkim przez zmianę nawyków, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Czasem wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia i pomagać przyrodzie na co dzień. Niewielkie zmiany wprowadzone przez miliony ludzi pomogą zmienić los cennych ekosystemów. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

foto/źródło: UM Częstochowa