FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Spółka ECO-TEAM, nagrodzona w tym roku Diamentem Forbesa, została objęta wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w lokalizacji „Kusięcka” przy ul. Strefowej. Firma zobowiązała się do poniesienia kosztów nowej inwestycji w wysokości blisko 6 mln zł.

– Wciąż przybywa nowych inwestorów na terenach „strefowych”. To dobry prognostyk dla lokalnej gospodarki. Cieszy, że w strefie inwestują także nasze częstochowskie przedsiębiorstwa, w tym działające w tak istotnym sektorze jak technologie ekologiczne związane z odnawialnymi źródłami energii, które trzeba teraz dynamicznie rozwijać – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Częstochowski Eco-Team potrzebował miejsca na rozwój i zakupił działkę (o łącznej powierzchni 0,8627 ha) przy ul. Strefowej – to kolejny przetarg na terenach Częstochowy objętych granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka Eco-Team z siedzibą przy ul. Władysława Jagiełły 60 jest nowoczesną firmą inżynierską, która oferuje innowacyjne rozwiązania w segmencie odnawialnych źródeł energii. Świadczy również usługi w zakresie wykonywania tradycyjnych instalacji zarówno techniki grzewczej, jak i sanitarnej. Wachlarz ich usług obejmuje kompleksową realizację projektów instalacyjnych.

foto/źródło: UM Częstochowa