Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Mamy lidera !!!

Dziś w ramach 25 kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarskiej Raków Częstochowa podejmował drużynę Stali Mielec.

Od samego początku Raków świadomy wagi meczu ruszył na zawodników Stali z impetem. Swoje okazję miał Gutkovskis, Soerescu, Ivo Lopez jednak bramkarz Stali Dariusz Primel spisywał się wyśmienicie. Wynik 0:0 utrzymał się do przerwy. Taki wynik nie  satysfakcjonował ani jednych ani drugich. W przypadku Rakowa zwycięstwo pozwoliłoby na objęcie pozycji lidera PKO Ekstraklasy, gdyż Lech i Pogoń  zremisowały swoje mecze. Dlatego Raków na drugą połowę wyszedł jeszcze bardziej zdeterminowany i w 49 minucie meczu Dean Soerescu zdobył swoją premierową bramkę w ekstraklasie. Prowadzenie na tyle uśpiło piłkarzy Rakowa, że po błędzie bramkarza Kovacevicia kapitan Stali Krystian Getinger w 69 minucie doprowadził do wyrównania. Radość gości nie trwała długo bo 72 minucie Frank Tudor strzelił pięknego gola jednak sędzia po analizie var bramki nie uznał –  Arsenic był na pozycji spalonej. To nie podłamało piłkarzy Rakowa i w 79 minucie meczu obrońca Stali fauluje w polu karnym Wdowiaka. Rzut karny i Ivo Lopez pokonuje Pawła Primela i nasza drużyna zostaje liderem PKO bp ekstraklasy.