FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Ogłoszono przetarg na budowę połączenia drogowego ul. Korfantego z ul. Bugajską

foto: własne

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił właśnie przetarg na budowę połączenia drogowego ul. Korfantego z ul. Bugajską. Inwestycja ma łączyć tereny inwestycyjne i zakłady produkcyjne z drogą DK-46 oraz z gminami sąsiednimi, poprawi również jakość połączenia rowerowego Częstochowy z Olsztynem.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę drogi łączącej ul. Korfantego z ul. Bugajską o długości 1,8 km od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej. W ramach inwestycji powstanie, także m.in. wiadukt kolejowy dwuprzęsłowy żelbetonowy ramy otwartej relacji Częstochowa – Kielce o długości 29,95 m., wiadukt drogowy w ciągu projektowanej łącznicy nad ścieżką pieszo – rowerową o konstrukcji jednoprzęsłowej żelbetowej ramy otwartej o długości 14.20m, czy budowę półsamoczynnego systemu przejazdowego na nowobudowanym skrzyżowaniu drogi z bocznicą. Inwestycja zakłada również budowę ciągów pieszo rowerowych, chodników, zatok autobusowych oraz nasadzenie nowej zieleni.

Szacowana wartość projektu to ok. 45 mln zł, a otrzymane przez miasto dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” to 30 mln zł.

Oferty wraz ze wszystkimi wymaganymi oświadczeniami i dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy https://portal.smartpzp.pl/mzd do 14 kwietnia do godziny 10:30. Otwarcie ofert nastąpi 14 kwietnia o godzinie 11:00 za pośrednictwem Platformy.

Więcej informacji na stronie: https://portal.smartpzp.pl/mzd/public/postepowanie?postepowanie=26507078