FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Rusza tegoroczny miejski program bezpłatnej sterylizacji bądź kastracji czworonogów mających opiekunów

Rusza tegoroczny miejski program bezpłatnej sterylizacji bądź kastracji czworonogów mających opiekunów.

Program skierowany jest tylko i wyłącznie do osób mieszkających w Częstochowie. Aby z niego skorzystać opiekunki lub opiekunowie zwierzaków wypełniają i dostarczają zgłoszenie, a po jego pozytywnej weryfikacji otrzymują skierowanie do lecznicy ustalonej przez miasto dla danej dzielnicy. W terminie wyznaczonym przez lekarza weterynarii – który także każdorazowo kwalifikuje zwierzę do zabiegu – właściciel na własny koszt dostarcza swojego czworonoga do lecznicy.

Zgłoszenia kierujemy do Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy; możemy je też wysłać pocztą lub przez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP. Ich nabór będzie trwał do 30 września lub do wcześniejszego wykorzystania przeznaczonych na program środków. W przypadku psów – oprócz zgłoszenia – wymagana jest także kserokopia zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Miasto pokrywa koszty wszystkich czynności związanych z wykonaniem zabiegu, nie ponosi natomiast innych kosztów związanych z leczeniem oraz nie pokrywa dodatkowych kosztów w razie nieprzewidzianych okoliczności przed czy podczas zabiegu.

Szczegółowe informacje o programie – wraz ze wzorem zgłoszenia – dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej na portalu miasta lub w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13. Pytania można też kierować pod numerami telefonów 34 370 72 34 oraz 370 74 16.

W ubiegłym roku zrealizowano sterylizację i kastrację łącznie 903 psów i kotów mających właścicieli. Zabiegi sfinansowano zarówno z BO, jak i wprost z budżetu miasta. Dzięki współpracy ze społecznymi opiekunami zwierząt zapewniono także tego rodzaju zabiegi niemal 400 kotom żyjącym swobodnie w Częstochowie.

foto/źródło: UM Częstochowy