FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Lwy Częstochowa nie wystartują w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski

foto własne

Lwy Avia Częstochowa nie wystartują w przyszłorocznych rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Pomimo chęci częstochowian nie zobaczymy również w zawodach CS Superligi Żaków, ponieważ na to zgody nie wyraziła federacja.

Zakończony sezon dla podopiecznych Tomasz Pokorskiego nie był łatwy ze względu na liczne kontuzje w zespole oraz sprawy rodzinne, niektórych zawodników. Te czynniki spowodowały, że częstochowianom nie udało się wywalczyć medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski zajmując czwarte miejsce w tabeli.

Sezon 2022 miał być inny i częstochowskie lwy znów miały włączyć się do walki o najważniejsze trofea jednak brak porozumienia z kapitanem Sebastianem Paruzelem oraz Piotrem Jamroszczykiem oraz sytuacja na giełdzie transferowej spowodowała, że zarząd Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa zdecydował, że w sezonie 2022 drużyna Lwy Avia Częstochowa nie zostanie zgłoszona do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

W sportowej rywalizacji wywalczyliśmy sobie prawo występów jako Lwy Avia w CS Superlidze i mamy wszystko co jest do tego potrzebne, ale stawianie nam społecznikom i wolontariuszom roszczeń finansowych przez zawodników jest dla nas nie do przyjęcia. Dlatego zarząd Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa zdecydował, że nie zgłosi drużyny do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski powiedział prezes SFC Janusz Danek Wyraziliśmy chęć wystartowania w CS Superlidze Żaków, ale przez niezrozumiałą decyzję PFKS nie jest nam to dane, dlatego zmuszeni niejako konsekwentnie idziemy własną drogą, pod prąd i na przekór co jakiś czas kłody ludzie ,,życzliwi,, nam rzucają, ale musimy przetrwać, a to Nas zawsze jednoczyło i udowodniliśmy sobie i adwersarzom że Lwy to Mydodał prezes Danek.

Brak zgłoszenia drużyny Lwy Częstochowa do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski nie oznacza, że klub przestaje istnieć. Wciąż prowadzone będą treningi dla młodych adeptów speedrowera na obiektach w dzielnicy Północ oraz Wrzosowiak, a zawodnicy będą startować w wielu innych rozgrywkach: drużynowych, indywidualnych i parowych – ogólnopolskich i międzynarodowych, a także w nowo powstałej lidze miejskiej, czy Drużynowym Pucharze Polski.