FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca Przestrzeń

WYPOCZYNEK W OKOLICY – BLACHOWNIA

Po przeprowadzonej akcji oczyszczenia zbiornika na Stradomce, w znajdującej się kilkanaście kilometrów od Częstochowy Blachowni, przybyło kolejne miejsce, które ma sprzyjać wakacyjnemu wypoczynkowi.

Przez wiele lat woda w naszym stawie nie nadawała się do kąpieli z powodu znajdujących się w niej bakterii E-coli. Jednak po przeprowadzonych – na zlecenie władz miasta – badaniach przeprowadzonych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Częstochowie, okazało się iż jakość wody w badanym zakresie mikrobiologicznym i wizualnym odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli.

Dodać należy, że Urząd Miejski w Blachowni włączył się w inicjatywę Wojewody Śląskiego pn. „Bezpieczne wakacje 2015”, mającą na celu skoordynowanie działań służb, inspekcji i straży województwa śląskiego dla zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia rowerków wodnych. Nowo otwarta wypożyczalnia mieści się przy stanicy wodnej nieopodal brodzika.

Dla osób chcących dojechać środkami publicznego transportu zbiorowego dojazd do Blachowni (przystanek URZĄD MIASTA) jest wyjątkowo dogodny, bowiem kursują tu trzy linie podmiejskie PKS Częstochowa: 151, 152 oraz 162. Ponadto docierają tu wybrane kursy prywatnej linii Bus Expres, a szczegółowe dane o odjazdach można znaleźć tutaj.

Niestety w tym sezonie letnim nie dojedziemy do Blachowni pociągiem – przywrócenie ruchu pociągów osobowych w tym rejonie (D29-61, SRJP-175) jest planowane dopiero na … grudzień. Gdyby jednak ktoś chciał przy okazji poznać bliżej Blachownię, to można także wybrać się jakimkolwiek kursem PKS Lubliniec do przystanku przy stacji kolejowej. Szczegółowy rozkład w wersji PDF można pobrać tu.

Autor: Janusz Karlikowski na podstawie materiałów UM Blachownia

Foto własne autora – zobacz więcej na Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ