FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Główne prace przy przebudowie linii tramwajowej na ukończeniu

W najbliższych dniach zakończą się główne prace torowe i sieciowe, dzięki czemu będą mogły się rozpocząć testy obciążeniowe na zmodernizowanej trasie z wykorzystaniem składów tramwajowych.

Jednym z ostatnich elementów wieńczących prace torowe było układanie „zielonego” torowiska na odcinku śródmiejskim w ciągu al. Kościuszki pomiędzy ulicą Jasnogórską a Aleją Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkie testy odbędą się bez pasażerów, dlatego MPK zwraca się z prośbą o niewykonywanie prób wsiadania do tramwajów testowych zatrzymujących się w okolicy przystanków. Obsługa komunikacyjna do odwołania odbywać się będzie autobusami za tramwaj linii 01, 02 i 03. Na odcinku Tysiąclecie – Centrum można ponadto korzystać z linii 24 i 28, a od Centrum do Rakowa z linii 100 oraz 12 i 58 (od Dworca PKS).

Jednocześnie w poniedziałek (23.08) do użytku został oddany nowy budynek punktu obsługi pasażera usytuowany na terenie pętli tramwajowej przy ul. Fieldrofa – Nila w dzielnicy Północ. W budynku znajdują się dwa okienka kasowe umożliwiające transakcje bezgotówkowe i sanitariaty dostępne także dla pasażerów. Całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Punkt będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 6-19:30, a w soboty w godzinach 8-16.

Punkt obsługi pasażera
Punkt obsługi pasażera

Termin ponownego uruchomienia stałej komunikacji tramwajowej w całym mieście uzależniony jest od wyników wspomnianych testów obciążeniowych. Ponadto zarówno przy budynkach zaplecza, jak i przy linii tramwajowej do końca września potrwają prace wykończeniowe, roboty związane z instalacją zieleni, budową małej architektury, niezbędnymi odtworzeniami i sprzątaniem w obrębie placów budowy.

Źródło: MPK w Częstochowie

Foto własne oraz MPK