FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

Zmienione trasy autobusów komunikacji miejskiej od 1 lipca 2021 r.

Zmiany związane są z: otwarciem ronda na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żużlowej, zamknięciem ulicy Mirowskiej od Nadrzecznej do Faradaya, rozpoczęciem przebudowy Alei Wojska Polskiego oraz zamknięcie drogi łączącej Mstów z Siedlcem.

Bez zmian będą kursować linie: 3, 01, 02, 03, 14, 15, 19, 22, 25, 29, 33, 37, 69 i 80.

Linia nr 10 – trasa skrócona do odcinka PARKITKA SZPITAL – KRAKOWSKA. Trasa od przystanku MAŁA do Błeszna zostaje zawieszona.

Linia nr J– od Cmentarza św. Rocha do Starego Rynku będzie kursować bez zmian, następnie Nadrzeczną (powrót Warszawską), Al. Jana Pawła II, Drogowców, Srebrną oraz Mirowską do Faradaya i dalej bez zmian do LEGIONÓW lub pętli KUSIĘCKA KSSE. Linia będzie obsługiwać cały układ drogowy przy ulicach Strefowej i Kusięckiej, w zamian za linię nr 27. Ponadto na linii nr 11 zostanie zwiększona liczba kursów. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 12 – od Gnaszyna do Dworca PKS będzie kursować bez zmian, następnie Al. Wolności, Al. Niepodległości, Al. Pokoju, przez Raków Dw. PKP, Łukasińskiego, Okrzei, Limanowskiego, Rakowską, wykona wjazd na pętlę BŁESZNO, powróci Bohaterów Katynia i ul. Jesienną do pętli JESIENNA. Od poniedziałku do piątku nastąpi zwiększenie liczby kursów. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 13 – od Wierzchowiska i Kiedrzyna do Starego Rynku będzie kursować bez zmian, następnie Nadrzeczną (powrót Warszawską), Al. Jana Pawła II, Drogowców, Srebrną oraz Mirowską do Faradaya i dalej bez zmian do pętli KUCELIN SZPITAL, WALCOWNIA lub HUTA WYDZIAŁ TRANSPORTU. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 17 – na wnioski pasażerów, zostanie przesunięty pierwszy odjazd z Liszki Dolnej w kierunku centrum we wszystkie dni tygodnia (o kilkanaście minut).

Linia nr 18 – od Piłsudskiego do Starego Rynku będzie kursować bez zmian, następnie Nadrzeczną (powrót Warszawską), Al. Jana Pawła II, Drogowców i Srebrną do Mirowskiej i od Złotej Góry bez zmian, do pętli BATALIONÓW CHŁOPSKICH z przejazdami przez ulicę Hektarową. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 20 – od Wyczerp do Ronda Trzech Krzyży będzie kursować bez zmian, następnie Al. Jana Pawła II i Al. Wojska Polskiego do Estakady i dalej bez zmian do pętli KORKOWA lub pętli BRZEZINY. Od Ronda Trzech Krzyży do Estakady nie będą obowiązywały żadne przystanki pośrednie! Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 21 – trasa ulegnie skróceniu do odcinka DŹBÓW KSSE SKORKI – PIŁSUDSKIEGO, a część trasy na Zawodzie nie będzie obsługiwana (dojazd na Zawodzie liniami 11, 13 i 28).

Linia nr 23 – trasa ulegnie skróceniu do odcinka DŹBÓW KSSE SKORKI – DWORZEC GŁÓWNY PKP (Orzechowskiego), natomiast odcinek od Al. Wolności do ulicy Rejtana zostanie zawieszony (dojazd na ulicę Rejtana linią nr 32 od strony Rakowa).

Linia nr 24 – trasa skrócona do odcinka KUKUCZKI – KRAKOWSKA. Odcinek od przystanku MAŁA do Jesiennej zostaje zawieszony. Autobusy linii nr 24 nadal będą kursować Aleją Najświętszej Maryi Panny z uwagi na przebudowę torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu z Al. Jana Pawła II.

Linia nr 26 – od Grabówki do Starego Rynku będzie kursować bez zmian, następnie Nadrzeczną (powrót Warszawską), Al. Jana Pawła II, Drogowców do Srebrnej i dalej bez zmian do pętli BURSZTYNOWA, MIRÓW PEGAZ lub SIEDLEC. Zostanie zwiększona liczba kursów wydłużonych do Siedlca w dni robocze oraz pojawią się one również w soboty i niedziele (dotychczas nie były realizowane). Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 27 – zostaje utrzymane skrócenie trasy do odcinka GNASZYN DOSPEL – DWORZEC GŁÓWNY PKP, wprowadzone od 12.06.2021 r (dojazd na Zawodzie liniami nr 11, 13 i 28).

Linia nr 28 – od Parkitki do Starego Rynku będzie kursować nadal przez Al. Kościuszki i Aleje Najświętszej Maryi Panny, następnie Nadrzeczną (powrót Warszawską), Al. Jana Pawła II, Drogowców, Srebrną oraz Mirowską do Faradaya i dalej bez zmian do pętli KUCELIN SZPITAL, WALCOWNIA lub HUTA WYDZIAŁ TRANSPORTU. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 30 – linia zostanie skrócona w gminie Mstów, z uwagi na przebudowę drogi powiatowej w kierunku Siedlca i Srocka. Autobusy będą kończyć i rozpoczynać kursy na przystanku MSTÓW SŁOWACKIEGO. Ze względów technicznych, w lipcu i sierpniu linia będzie obsługiwana wyłącznie autobusami krótkimi.

Linia nr 31 – od Cmentarza Komunalnego do Dworca PKS będzie kursować bez zmian, następnie Al. Wolności, Al. Niepodległości i Al. Wojska Polskiego do Bugajskiej, następnie do pętli KRĘCIWILK (dojazd na Zawodzie liniami nr 11, 13 i 28). Uwaga! Od Przystanków C.H.JAGIELLOŃCZYCY/ESTAKADA, do przystanku BUGAJSKA, nie będą obsługiwane przystanki pośrednie: Okrzei, Mireckiego i Rakowska. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 32 – od Starej Gorzelni i Wielkoborskiej do Placu Biegańskiego bez zmian, następnie Nowowiejskiego (powrót Śląską), Korczaka, Al. Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską, Al. 11 Listopada, Zesłańców Sybiru, Bohaterów Katynia do przystanku BŁESZNO, powrót do ul. Rakowskiej, następnie Limanowskiego, Okrzei, Łukasińskiego, przez Raków Dw. PKP, Al. Pokoju i Rejtana do przystanku ARCHIWUM PAŃSTWOWE. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 35 – zmieniona trasa: ZAJEZDNIA MPK – Al. Niepodległości – Al. 11 Listopada, Zesłańców Sybiru – Bohaterów Katynia – Rakowska – Limanowskiego – Okrzei – Łukasińskiego – Raków Dw. PKP – Al. Pokoju – Gilowa – Orla – Hutników – Orlik-Rűckemanna – Legionów – Strefowa – KUSIĘCKA KSSE – LEGIONÓW. Zostanie zwiększona liczba kursów w zamian za zawieszoną linię 36. Trasa linii nr 35 obowiązuje w obu kierunkach.

Linia nr 36 – zostaje zawieszona do odwołania.

Linia nr 38 – zostaje na stałe przedłużona z Al. Niepodległości do przystanku ZAJEZDNIA MPK, celem ułatwienia przesiadek, a przystanek końcowy przy ulicy Źródlanej ulegnie likwidacji.

Linie nr 53, 57, 58, 59, 65, 67 i 68 – od ZAJEZDNI MPK będą kursować Al. Niepodległości i Al. Wojska Polskiego do przystanku BUGAJSKA i dalej bez zmian w kierunku gmin Olsztyn i Poczesna. Uwaga! Od Przystanków C.H.JAGIELLOŃCZYCY/ESTAKADA, do przystanku BUGAJSKA, nie będą obsługiwane przystanki pośrednie: Okrzei, Mireckiego i Rakowska. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Źródło: BIR UM