FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

Korekta terminów udrożnień skrzyżowań w centrum Częstochowy

MPK w Częstochowie otrzymało od wykonawcy przebudowy linii tramwajowej, firmy NDI, informacje dotyczące korekt terminów w zmianach organizacji ruchu na przebudowywanych skrzyżowaniach w centrum miasta w maju. 

Uruchomienie kilku skrzyżowań niestety odbędzie się nieco później, niż oczekiwali tego mieszkańcy Częstochowy. Jak informuje dyrektor kontraktu z NDI, Łukasz Susło:  – Jest nam bardzo przykro, ale aktualna sytuacja z dostawami materiałów jest komplikowana przez pandemię. Ostatnio borykaliśmy się z brakiem masy zalewowej i niezbędne komponenty udało nam się kupić dopiero w Holandii. Ten problem został rozwiązany, ale teraz czekamy na dostawę kostki granitowej, która jest specjalnie docinana, a jej powierzchnia „groszkowana”.

Nieterminowe dostawy części komponentów generują opóźnienia udrożnienia skrzyżowań z al. NMP i sąsiednich, ale mają także wpływ na możliwość rozpoczęcia robót na kolejnym skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II. Oznacza to konieczność utrzymania objazdów dla linii MPK (oraz innych) przez okres co najmniej dwóch kolejnych tygodni.

Źródło: MPK w Częstochowie