FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Pierwsze pięć elektrycznych Autosanów jest w zajezdni MPK

Na terenie zajezdni MPK odbył się symboliczny odbiór pierwszych 5 autobusów elektrycznych marki Autosan, które przyjechały do Częstochowy z fabryki w Sanoku.

To pierwsze w pełni elektryczne autobusy we taborze częstochowskiego MPK, które zostały zakontraktowane w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, a za wyprodukowanie pojazdów wraz z infrastrukturą do ładowania i dostarczenie ich do naszego miasta producent otrzyma około 48 mln zł brutto.

Ten typ autobusów, 12-metrowy Model Sancity był wcześniej przez kilka miesięcy testowany na ulicach Częstochowy (pojazd w barwach zieleni o numerze bocznym 500).

Na terenie zajezdni MPK odbył się symboliczny odbiór pierwszych 5 (docelowo będzie ich 15) autobusów elektrycznych marki Autosan, które przyjechały do Częstochowy z fabryki w Sanoku. W spotkaniu wzięli udział: prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk wraz z szefami miejskiego przewoźnika, Mariuszem Sikorą, prezesem zarządu MPK i jego zastępcą, Robertem Madejem.

Prezydent, Krzysztof Matyjaszczyk, powiedział: – Komunikacja miejska musi szczególnie w tych trudnych dla branży czasach zaproponować pasażerom komfortowy, bezpieczny i ekologiczny transport. Wówczas perspektywa skorzystania z usług MPK będzie dla nich atrakcyjna, a szanse, że część z osób przesiądzie się ze swojego prywatnego pojazdu na autobus lub tramwaj, wzrosną. Po to realizujemy szereg inwestycji, w tym taborowych, czego dzisiaj mamy kolejny przykład.

Zdjęcia nowych pojazdów można zobaczyć na Facebooku.

Autosan oprócz produkcji nowych autobusów elektrycznych, zajmie się także modyfikacją autobusów hybrydowych na wzór pierwszego, przystosowanego już do bezpiecznej i komfortowej obsługi pasażerskiej egzemplarza. Umowa na realizację prac w pozostałych 24 krótkich autobusach opiewa na ok. 9 mln zł brutto.

Źródło: MPK w Częstochowie