FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Dwie „piłkarskie” wiaty przy stadionie na Rakowie

Na dwóch przystankach przy stadionie miejskim zainstalowane zostały wiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich. Stało się tak dzięki inicjatywie władz miasta, w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

Pierwszą z nich symbolicznie przekazano w trakcie instalacji podczas spotkania prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka i jego zastępcy, Jarosława Marszałka z prezesem Rakowa, Wojciechem Cyganem i przewodniczącym rady nadzorczej klubu RKS, Maciejem Kołodziejczykiem. Okazją do odwiedzin było m.in. wspomniane oddanie do użytku pierwszej wiaty przystankowej (na przystanku tramwajowym STADION RAKÓW 03), która stylizowana jest na piłkarską bramkę. To symboliczny gest ze strony służb miejskich, które w przestrzeni miejskiej, po raz kolejny upamiętnią 100-lecie klubu, które Raków obchodził właśnie w marcu tego roku (na wiatach ulokowane będą: logo 100-lecia klubu i logo miasta).

Druga wiata została zamontowana po świętach na przystanku autobusowym przy stadionie (STADION RAKÓW 02, dla linii 12, 19, 31, 35 i 80). Obie wiaty są ciekawym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej w okolicach remontowanego aktualnie stadionu miejskiego.

Wiata dla tramwaju linii 3
Wiata dla tramwaju linii 3

Źródło: UM Częstochowy, foto własne autora