FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Pierwszy elektryk dla MPK zjechał z taśmy produkcyjnej

Z taśmy produkcyjnej fabryki Autosan zjechał dziś (14.04) pierwszy, gotowy egzemplarz autobusu elektrycznego zamówionego przez częstochowskie MPK.

Autobus wykona najpierw pierwsze testowe kilometry po drogach podkarpacia. Komplet 15 autobusów elektrycznych pojawi się na ulicach miasta w tym roku, a pierwsze gotowe do obsługi pasażerów pojazdy zostaną dostarczone do siedziby MPK do końca kwietnia. Autobusy marki Autosan będą pierwszymi w pełni elektrycznymi w taborze miejskiego przewoźnika (obecnie jako testowy kursuje pojazd o numerze bocznym #500).

Pierwszy testowo jeżdżący elektryczny autobus z Sanoka zebrał u nas dobre recenzje wśród kierowców i pasażerów, więc mam nadzieję, że te dedykowane nam egzemplarze, też się wkrótce sprawdzą już na częstochowskich trasach – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Wprowadzenie „elektryków” do taboru MPK to ważny element realizacji programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie, służący ekologii i rozwojowi elektromobilności.

Pojazdy wyposażone zostały w silniki TM4 oraz baterie firmy IMPACT. Ładowanie odbywać się będzie za pomocą ładowarek firmy ENIKA typu plug-in. Autobusy będą mogły pokonać nawet ponad 300 km bez konieczności doładowywania. Ponadto wyposażone zostały w urządzenia zapewniające pasażerom komfort i bezpieczeństwo podróżowania (klimatyzacja, monitoring etc.). Elektryki AUTOSAN przeznaczone dla MPK Częstochowa pomalowane zostały w biało-czerwone barwy, zgodnie z projektem zatwierdzonym przez zamawiającego.

Autosan elektryk wnętrze
Autosan elektryk wnętrze

Źródło: MPK w Częstochowie